Kolekcja 36 Chevroletów Corvette odnaleziona po 25 latach

Prawdziwa gratka dla każdego fana motoryzacji będzie wystawiona na sprzedaż. Trudno oszacować wartość takiej kolekcji, ale z pewnością jest ona niebotyczna.

Niezwykła kolekcja została odkryta w podziemnym garażu w Nowym Yorku. Znajduje się tam po jednym egzemplarzu Chevroleta Corvette każdej wersji wyprodukowanej między 1953, a 1989 rokiem. W sumie 36 samochodów.

Auta stanowiły wygraną w konkursie zorganizowanym przez muzyczną stację telewizyjną VH1. Zwycięzcą był Dennis Amodeo, który sprzedał je niemieckiemu grafikowi Peterowi Maxowi. Transakcja opiewała na 250 tys. dolarów plus drugie tyle w dziełach artysty. Umowa zakładała też, że jeśli Max będzie chciał sprzedać samochody, pierwotny właściciel otrzyma dodatkowo nawet milion dolarów.

Artysta chciał wykorzystać Corvertty w swoich pracach, ale nic z tego nie wyszło. Samochody przez ponad 25 lat stały w tym garażu. Zachowały się w zaskakująco dobrym stanie i część z nich będzie można przywrócić do stanu świetności w zaledwie dwa tygodnie. W przypadku niektórych prace mogą potrwać nawet rok. Najciekawszym autem w kolekcji jest Corvetta z 1953 roku, będąca jednym z zaledwie 300 wyprodukowanych egzemplarzy. Kiedy wszystkie samochody będą odrestaurowane, zostaną sprzedane jednemu (bardzo bogatemu) fanowi tego modelu.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Ten artykul byl juz na updayu rok temu same nowosci tytaj

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze