Kolejny udany weekend Gosi Rdest w Formule 4

Trwa rywalizacja najlepszych młodych kierowców w międzynarodowym cyklu wyścigów Formuły 4. Reprezentantka Polski i jedyna przedstawicielka płci pięknej w F4, Gosia Rdest, miniony weekend na torze może zaliczyć do bardzo udanych.

Kolejna runda wyścigów Formuły 4 odbyła się na torze Brands Hatch Indy w Wielkiej Brytanii. Przed niedzielnymi startami młodych adeptów kierownicy odwiedził Jenson Button, brytyjski kierowca wyścigowy, mistrz świata Formuły 1 w sezonie 2009 oraz wicemistrz świata F1 z sezonu 2011. Życząc zawodnikom udanych startów, Button stwierdził, że Formuła 4 jest świetnym krokiem do kontynuowania kariery w wyścigach wyższej klasy, a w przyszłości być może także w Formule 1.

Małgosia Rdest: dziś Formuła 4, a kiedyś, kto wie?
fot. Media4U

Zmagania na torze Brands Hatch Indy Małgosia Rdest z pewnością może zaliczyć do udanych. Szczególnych emocji dostarczył przede wszystkim drugi wyścig, w którym Gosia zdołała  wyprzedzić 6 rywali i z 20. miejsca przesunąć na 14. lokatę, którą utrzymała do końca pomimo zaciekłych ataków rywali. Dzięki brawurowej jeździe Małgosia prowadzi obecnie w klasyfikacji nagrody „Who Zoom Award”, która zostanie przyznana zawodnikowi z największą liczbą udanych manewrów wyprzedzania w przeciągu całego sezonu.

fot. Media4U

“To był kolejny bardzo satysfakcjonujący weekend na torze. Zdobyłam wiele nowych doświadczeń i czuje się coraz pewniej za kierownicą bolidu” – powiedziała po wyścigach Małgosia.

„Cieszę się z nawiązanej walki i faktu, że udało mi się wyprzedzić tylu świetnych kierowców. Mam nadzieję, że na następnych zawodach uda mi się wskoczyć do pierwszej dziesiątki!” – zapewniała młoda zawodniczka.

fot. Media4U

Kolejna zmagania Formuły 4 odbędą się już 15-16 czerwca na torze w Snetterton.

Wyniki sportowe Gosi można śledzić na stronie internetowej – www.gosiardest.pl

oraz na Facebooku: Gosia Rdest – Life is a Race

Najnowsze

Honda weźmie udział w Mistrzostwach Świata Formuły 1

Honda Motor ogłosiła, iż w sezonie 2015 weźmie udział w Mistrzostwach Świata Formuły 1 FIA, łącząc siły z firmą McLaren, która ma swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii.

Honda będzie odpowiedzialna za opracowanie, produkcję i dostarczenie układu napędowego, łącznie z silnikiem oraz systemem odzysku energii, natomiast McLaren opracuje i wyprodukuje podwozie bolidu oraz pokieruje nowym zespołem o nazwie McLaren Honda.

fot. Honda


W świetle nowych przepisów F1 obowiązujących od 2014 roku bolidy muszą być wyposażone w turbodoładowane silniki V6 1,6 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz systemy odzysku energii. Honda motywuje swoją decyzję dotyczącą powrotu do rywalizacji na torze możliwością rozwoju jednostek napędowych i sprawdzenia ich osiągów w bezpośredniej rywalizacji. W całej swojej historii Honda dążyła do zwiększania wydajności swoich silników spalinowych, natomiast w ostatnich latach rozwijała pionierskie układy napędowe, jak na przykład układy hybrydowe.

Honda wraca na tor F1 we współpracy z McLarenem
fot. Honda

Udział Hondy w wyścigach Formuły 1 po wprowadzeniu nowych przepisów powinien zaowocować większymi osiągnięciami w tym zakresie. Dodatkowo nowa generacja inżynierów japońskiej firmy doświadczy emocji związanych z uczestnictwem w wyścigach F1.

Najnowsze

Joanna Miller bezkonkurencyjna w Olsztynie

Motocrossowe emocje minionego weekendu już za nami. Po raz pierwszy zawodniczki rywalizowały w Mistrzostwach Polski Kobiet MX.

Przebieg dwóch wyścigów z udziałem pań był bardzo dynamiczny. Na start „Błotek” wszyscy czekali od dawna z ogromną niecierpliwością. Intensywne przygotowania przed sezonem kazały domniemywać, że będziemy świadkami pełnej dramatyzmu walki na torze. I tak rzeczywiście było… zgodnie z przewidywaniami klasą sama dla siebie pozostaje Joanna Miller, zawodniczka „nie do objechania”, ale już w dalszej części stawki wszystko mogło się wydarzyć. Zofia Radziwiłowicz, pretendentka do miejsca na pudle, była kontuzjowana: pęknięty obojczyk mógł okazać się poważną przeszkodą w walce o punkty, jednak hart ducha tej zawodniczki kazał jej mimo wszystko pojawić się na starcie. Wśród faworytek znalazła się także ubiegłoroczna zdobywczyni Pucharu Polski Kobiet Żaneta Zacharewicz. Świetne starty w zawodach strefowych potwierdzały jej wysoką formę. Spore szanse na dobry wynik dawano Kindze Gajewskiej i Wiktorii Horodyńskiej, a także debiutantce Marysi Staniak.

Znakomita Joanna Miller
fot. X-cross

Start w pierwszym wyścigu w wykonaniu Miller był jak zwykle perfekcyjny. Joasia pomknęła przed siebie niezagrożona przez nikogo i rzecz jasna jako pierwsza dojechała do mety. Ale za jej plecami walka toczyła się już o każdą sekundę. Wielkim pechowcem tego wyścigu okazała się Horodyńska, której motocykl uległ awarii. Niestety sympatyczna kielczanka mimo wielkiej woli walki w drugim wyścigu jadąc na pożyczonym sprzęcie przewróciła się i musiała zakończyć swój udział w premierowej rundzie. Mamy nadzieję, że o swoim nieudanym starcie Wiktoria szybko zapomni i z nowymi silami przystąpi do rywalizacji w Sobieńczycach. Dramaturgia drugiego wyścigu była podobna do poprzedniego: tym razem nieco zaspany start Joanny Miller, który jednak nie przeszkodził jej w szybkim uzyskaniu sporej przewagi nad rywalkami, i walka o miejsca na pudle pomiędzy pozostałymi riderkami. Jako druga na mecie ponownie zameldowała się Zacharewicz, trzecia była tym razem Kinga Gajewska. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zwyciężyła Miller, wyprzedzając Zacharewicz i Radziwiłowicz. Wszystkie dziewczyny otrzymały nagrody ufundowane przez firmy Pirelli, Motul i Monster, zaś czek na zakupy w 24mx.pl o wartości 1000 złotych trafił w ręce Joanny Miller.

 

Najnowsze

Każdy chce prowadzić Mercedesa A 45 AMG

Lewis Hamilton, Nico Rosberg i wróżka w modnym kolorze mint – oto koncepcja reklamy Mercedesa A 45 AMG.

Jak pogodzić dwóch panów, którzy chcą poczuć moc 355 KM? Nawet dla pięknej wróżki spełniającej marzenia może to się okazać problematyczne. A gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Kobiety górą!

Najnowsze

Mistrzynie Polski jeżdżą Mitsubishi

W ramach współpracy między gdańskim dealerem samochodów firmą Motor Centrum, a sopockim klubem Atom Trefl Sopot, dwa modele samochodów marki Mitsubishi przekazane zostały do użytku siatkarek.

Mitsubishi towarzyszyło siatkarkom podczas całego sezonu. Wybór sopockiego klubu nie był przypadkowy – drużyna w poprzednim sezonie wywalczyła złoty medal mistrzostw Polski. W tym sezonie zadaniem stawianym przed sopockimi „Atomówkami” była obrona zdobytego tytułu.

fot. Mitsubishi
fot. Mitsubishi

Po pierwszych dwóch spotkaniach finałowych sytuacja nie przedstawiała się korzystnie dla sopockich siatkarek. Trójmiejska drużyna zafundowała swoim fanom ogromną dawkę emocji. Siatkarki dwukrotnie uległy drużynie Tauron Dąbrowa Górnicza, by później doprowadzić do remisu i ostatecznie w tie-breaku potwierdzić swój wysoki poziom i obronić tytuł.

 

Najnowsze