Kolejny trailer nowego Top Gear!

W sieci pojawiła się kolejna zapowiedź nowego sezonu Top Gear, w którym głównym prowadzącym będzie Chris Evans. Tym razem możemy zobaczyć typowe lato w Wielkiej Brytanii oraz mnóstwo supersamochodów.

Sceny kolejnej wideo-zapowiedzi nowego Top Gear rozpoczynają się scenami w deszczowej aurze w brytyjskim Blackpool. Jednak bardzo szybko kamera przenosi nas na tor w Abu Dabi, gdzie Chris Harris sprawdza nowego Astona Martina Vulcan. W kolejnych scenach możemy zobaczyć takie modele jak Corvette Z06, Dodge Viper, Ford Mustang czy Ferrari 250GT TdF. W nowych odcinkach zostanie także zaprezentowany Mercedes GLC oraz Jaguar F-Pace.

Nowy sezon Top Gear zapowiada się bardzo ciekawie i dynamicznie. Tymczasem była ekipa z Top Gear, czyli Clarkson, Hammond i May główkują od kilku miesięcy nad nazwą swojej nowej serii, która będzie emitowana na kanale Amazon Prime.

 

Najnowsze

Zemsta kobiety czy sprawna akcja marketingowa?

Kobiety potrafią być mściwe. Przekonał się o tym właściciel białego Range Rovera przerobionego przez londyńską firmę Revere. Pomalowane sprayem auto zostało zaparkowane przez sklepem Harrods. Jednak coś nie gra w całej historii.

Od kilku godzin w sieci furorę robią zdjęcia białego Range Rovera Vogue pozostawionego przed sklepem Harrods w centrum Londynu. Nadwozie samochodu zostało „przyozdobione” czerwoną farbą w sprayu. Wymalowane hasła takie jak „to koniec”, „oszust”, „mam nadzieję, że była tego warta” sugerują, że właściciel samochodu zdradzał swoją kobietę i został przyłapany.

Auto stało tak nieprawidłowo zaparkowane wzdłuż żółtych linii, za co właściciel otrzyma mandat w wysokości 130 funtów. Jednak w całej tej historii, o której donoszą dzisiaj brytyjskie media nie zgrywa się kilka wątków. Niektórzy świadkowie twierdzą, że samochód pojawił się w tym miejscu pomalowany, inni zeznają, że kilka godzin wcześniej były czysty. Nikt nie przyłapał kobiety dewastującej samochód na gorącym uczynku, a warto wziąć pod uwagę fakt, że jest to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w Londynie. 

Być może jest to po prostu sprawna akcja wirusowa firmy Revere, zajmującej się luksusowym przerabianiem Range Roverów, której siedziba znajduje się tuż za rogiem miejsca, w którym postawiono samochód.

Najnowsze

Specjalne skutery na 70. urodziny Vespy

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek skuterów na świecie obchodzi w tym roku swoje 70. urodziny. Z tej okazji producent zaoferuje trzy modele (PX, Primavera, GTS) dostępne w specjalnym malowaniu oznaczone jako Settantesimo.

To właśnie wiosną 1946 roku z fabryki w Pontedera zjechały pierwsze egzemplarze skuterów Vespa wyposażone w silniki o pojemności 98 cm3. Przez następne dekady włoska marka budowała swą potęgę w świecie małolitrażowych jednośladów. 

W tym roku z okazji 70. urodzin zostaną wyprodukowane specjalne wersje Vespy Settantesimo. Będą się wyróżniały malowaniem i kolorem kanapy. Przygotowano lakiery w odcieniach błękitu oraz szarości, czyli Azzuro 70 i Grigio 70. Te barwy nawiązują do klasycznych skuterów Vespy z początków produkcji.

Egzemplarze oznaczone jako Settantesimo mają nową kanapę w kolorze brązu z beżowymi lamówkami. Na szczycie siedzenia pojawi się wytłoczone logo nawiązujące do 70-lecia. Kufer dostępny w specjalnej wersji będzie również pomalowany w kolorze kanapy. Okolicznościowe logo pojawi się zarówno na nim, ale także na osłonie nóg.

Vespa będzie sprzedawać trzy modele w specjalnej serii: PX, GTS oraz Primavera. Ten ostatni model w wersjach silnikowych 125 i 150 będzie wyposażony w standardzie ABS.

Najnowsze

Policja zabiera masowo prawo jazdy

Coraz częściej policjanci korzystają z prawa do tzw. spodziewanego zakazu i zatrzymują kierowcom prawo jazdy, mimo że sądy zwykle nie przyznają im racji i zwracają dokumenty. Tylko w pierwszym kwartale tego roku funkcjonariusze wykorzystali taką możliwość ok. 3 tys. razy.

Dziennik Gazeta Prawna donosi, że w zeszłym roku policja odebrała ponad 55,4 tys. dokumentów kierowcom, którzy prowadzili samochód na podwójnym gazie lub pod wpływem środków odurzających. 

Od początku tego roku policjanci zatrzymali prawo jazdy ok. 3 tys. kierowcom w ramach „uzasadnionego podejrzenia, że kierowca popełnił przestępstwo lub wykroczenie, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów”. 

Jak pokazują jasno statystyki, „uzasadnione podejrzenie” policjantów nie pokrywa się z decyzjami sądów, które zwykle nie przychylają się do takich wniosków. Według statystyk tylko kilka procent wniosków policji jest podtrzymywanych przez sąd. Prawdopodobnie podczas oceny wykroczenia funkcjonariusze mają na względzie chęć poprawy statystyk, z których są rozliczani. Na szczęście finalnie to nie funkcjonariusz drogówki jest sędzią na drodze.

Kilka lat temu liczba zatrzymywanych praw jazdy nie przekraczała tysiąca. Sytuacja nabrała rozpędu w momencie, gdy w połowie 2014 roku komendant główny policji zachęcił swoich podwładnych do szerszego korzystania z uprawnień. Na efekty nie trzeba było długo czekać, ponieważ już miesiąc później zatrzymano rekordową liczbę dokumentów. W 2015 roku zmieniono przepisy, które pozwoliły zastosować taki środek również wobec osób, które przekroczyły maksymalną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. 

Niestety żaden z tych ruchów nie poprawił w ostatnich latach bezpieczeństwa na drogach.

Najnowsze

Dagmara Kowalczyk i Popławski startowali Jeepem na rajdzie „Mutt”

Załoga TVN Turbo Dagmara Kowalczyk i Roman Popławski, z sukcesem ukończyła przeprawowy rajd "Mutt" Gliwice. W długi, majowy weekend załogi rywalizowały na Odcinkach Specjalnych wyznaczonych na poligonie w Gliwicach i pobliskiej kopalni piasku "Kotlarnia".

Dagmara Kowalczyk, kierowca: Już samo zdobycie mety tego przeprawowego klasyka to wygrana. W tym roku jeździliśmy w sumie prawie 22 godziny, był etap nocny i dwa dzienne. Tylko jednego dnia mieliśmy do zdobycie aż 48 pieczątek, długość trasy wyniosła 80km! To oczywiście kilometry ciężkiego terenu – grząskiego błota, piachów, trawersów, ostrych podjazdów i zjazdów, na których nasz Jeep prawie wbijał się przodem w ziemię. Ani jedna ze startujących załóg, nie była w stanie zmieścić się w 8-godzinnym limicie czasu i pokonać całego etapu. Rajd „Mutt” od zawsze był ekstremalnym sprawdzianem wytrzymałości ludzi i maszyn. W tym roku, na 17 edycji potwierdziła się opinia – tu jest jazda „do bólu”.

Roman Popławski, pilot: To mój trzeci „Mutt”, drugi przejechany wspólnie z Dagmarą. Dwa dni po jego zakończeniu zadaję sobie pytanie – dlaczego ciągle jestem tak potwornie zmęczony?  Odpowiedź jest prosta. To bardzo długi rajd na terenach, które tylko z pozoru wyglądają niewinnie. Organizatorzy zjeździli te miejsca setki razy i wiedzą jak najlepiej wykorzystać potencjał 700 hektarowej kopalni piasku. Zawsze przed rajdem powtarzają – „Mutt” uczy pokory. I my dostaliśmy bolesną lekcję, gdy do mety zostało dosłownie kilkadziesiąt metrów. Na ostrym, piaszczystym podjeździe z silnika wyciągarki buchnęły kłęby dymu. Ostatniej „prostej” nie udało ukończyć się w limicie czasu.

Poza tym Jeep przejechał praktycznie bez awarii, a hydrauliczny układ kierowniczy sprawdził się w 150-ciu procentach. Kręcenia było tak dużo, że nawet najtwardsi zawodnicy mieli problem z brakiem siły w rękach. Patrząc na innych, zmordowanych kierowców, nasze piąte miejsce w najcięższej klasie pokazuję ogromną siłę i determinację kobiety za kierownicą. Dla mnie wyczerpująca przygoda i najprzyjemniejszy sposób na zrzucenie tysięcy kalorii.

Załoga TVN Turbo Kowalczyk-Popławski zajęła 5 miejsce w klasie „Sport”, klasyfikującej samochody najmocniej zmodyfikowane, z mechanicznymi oraz elektrycznymi wyciągarkami.

Najnowsze