Kolejne rundy Mistrzostw Polski MX Kobiet

II Runda Mistrzostw Polski MX Kobiet w Sobieńczycach za nami. Tym razem zawody odbyły się w ramach Mad Skillz Festival i były elementem kilkudniowego show motocyklowo-muzycznego.

Dodajmy jednak, że elementem bardzo widowiskowym, bo emocji, jakich dostarczyły jadące Błotka, wystarczy wszystkim zapewne na długo. Na maszynie startowej stanęło 13 zawodniczek na czele z Joanną Miller, która do tej pory zgromadziła maksymalną ilość punktów. Czasy uzyskane podczas treningów wskazywały, że i tym razem zawodniczka CAMK Człuchów jest w świetnej formie i pozostaje poza zasięgiem konkurentek.

fot. X-cross

Te jednak zamierzały stoczyć zażartą walkę o pozostałe miejsca na podium, na które największy apetyt miały Zofia Radziwiłowicz, Żaneta Zacharewicz, Kinga Gajewska i Wiktoria Horodyńska. Nie oznaczało to rzecz jasna, że reszta stawki pozostanie w tle… w MP Kobiet walka trwa do ostatniej sekundy. Dowodem pełna mobilizacja w obozie KM Cross Lublin, który w walce o punkty w klasyfikacji klubowej wystawił czteroosobową reprezentację. Treningi i wyścigi dziewczyn wypełniły niemal cały dzień zawodów. W kwalifikacjach najlepsze czasy uzyskały Miller, Zacharewicz, Gajewska i Radziwiłowicz. Szósta w stawce była 15-letnia Ola Szymuś, a dziesiąty czas uzyskała Kasia Kula, która powróciła na tor po rocznej przerwie. Pierwszy wyścig miał niezwykle dramatyczny przebieg… Na trzecim okrążeniu bardzo groźnie wyglądającemu wypadkowi uległa jedna z faworytek Żaneta Zacharewicz. Zawodniczkę odwieziono do szpitala, na szczęście po godzinie wróciła na padok, ale tego dnia więcej już nie wystartowała. Zawodów nie przerwano, a na mecie jako pierwsza pojawiła się Miller. Druga była Gajewska, a trzecia Radziwiłowicz, które w drugim wyścigu zamieniły się miejscami. Pierwsza była oczywiście Miller.

Podium w Sobieńczycach
fot. X-cross

Jeszcze nie wybrzmiał warkot motocykli w Sobieńczycach, a już dziewczyny szykują się do kolejnej rundy Mistrzostw Polski Kobiet w Motocrossie. Wyścigi tym razem odbędą się w Człuchowie (28.07.). Tradycyjnie zawodniczki nie płacą tam tzw. wpisowego. Tadeusz Szwemin, prezes Człuchowskiego Auto Moto Klubu Poltarex i organizator zawodów dwa lata temu zadeklarował, że na jego torze riderki jeżdżą gratis i mimo kryzysu swojej obietnicy dotrzymuje. Człuchowski obiekt należy do najbardziej znanych w kraju, rozgrywano na nim zawody rangi międzynarodowej, m.in. Mistrzostwa Europy w klasie MXOpen. Tor Motocrossowy w Człuchowie ma długość 1850 m, ulokowany jest na nawierzchni żwirowo-piaszczystej, a teren jest tu naturalnie pagórkowaty z usypanymi 5 skokami. Podczas wyścigu najlepsi zawodnicy pokonują w powietrzu do 40 metrów. Równolegle z MP Kobiet zostaną rozegrane kolejne rundy Mistrzostw Polski MX85, MX2/MX2 Junior, MX Masters i MX Open.

Klasyfikacja sezonu w MX Kobiet po 2 rundach:

1. Joanna Miller (CAMK Człuchów) – 200 pkt.

2. Zofia Radziwiłowicz (Pruszkowski Klub Motocyklowy) – 162 pkt.

3. Kinga Gajewska (KM MXMoto Racing) – 160 pkt.

4. Maria Staniak (Klub Motorowy TNT) – 144 pkt.

5. Aleksandra Szymuś (KM Cross Lublin) – 141 pkt.

6. Wiktoria Horodyńska (ŚTM Moto-Max) – 136 pkt.

7. Karolina Mikoda (Klub Motorowy TNT) – 135 pkt.

8. Blanka Kalisz (Automobilklub Polski) – 126 pkt.

9. Katarzyna Więckowska (KM Cross Lublin) – 125 pkt.

Żaneta Zacharewicz (KM Cisy Nowogard) – 116 pkt.

Kaja Kamińska (KM Cross Lublin) – 68 pkt.

Katarzyna Kula (Automobilklub Polski) – 63 pkt.

Milena Kojder (MTR Osielec) – 63 pkt.

Aleksandra Więckowska (KM Cross Lublin) – 59.pkt.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze