Kolejna wizja przyszłości – motocykl dla Gladiatorki?

Nadal nie rozwiązane są główne gospodarcze i ekologiczne problemy naszej ery. Transport, drożejące paliwo, efekt cieplarniany, to wszystko zmusza projektantów do tworzenia coraz bardziej innowacyjnych i kreatywnych pojazdów. Tym razem tylko mała, graficzna zachęta z przyszłości - ale za to jaka!

Motocykl Gladiatorki?
fot. Yanko Design

Motocykl Gladiatorki to odpowiedź na ciągle ewoluujące trendy w motoryzacji. Zaprezentowana przez artystę Jaewan Jeong, w kilku zachwycających komputerowych grafikach maszyna, wyglądem przypomina raczej sprzęty, które można ujrzeć w pierwszej części Gwiezdnych Wojen i niewiele się od nich różni także od strony technicznej. Zastosowany w pojeździe odrzutowy silnik jest wciąż poza naszym zasięgiem, choć podejrzewa się, że za około 100 lat odpowiednia technologia będzie już dostępna. W końcu dzisiejszy postęp technologiczny nikomu nie przeszedłby przez myśl jeszcze 20 lat temu. 

fot. Yanko Design

Gdyby projekt Jaewan Jeonga z grafik przełożono na realny prototyp, z pewnością stałby się absolutnym hitem wielu międzynarodowych targów motoryzacyjnych. Jak się wam podoba taka transportowa przyszłość? Czy latające motocykle to jest to, czy też kierujemy się w innym, mniej kosmicznym kierunku, a takie wizje można porównywać z równie futurystycznymi filmami typu Metropolis? Tymczasem oczekujemy na odrzutową deskorolkę. Według Martiego McFly jej premiera już w 2015 roku 😉

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze