Škoda podbiła serca Polaków. Nowa Octavia już w marcu
ŠKODA po raz szósty została liderem polskiego rynku motoryzacyjnego. W 2012 roku na polskim rynku zarejestrowano 32 182 samochody tej marki.
Najlepiej sprzedającym się modelem marki ŠKODA wciąż pozostaje Octavia. W 2012 roku na polskim rynku zarejestrowano ich aż 15 635 sztuk.
Octavia jest podstawą powodzenia ŠKODY. Model ten przyniósł sukces marce w ciągu ostatniego dwudziestolecia.
ŠKODA Octavia to auto produkowane od 1996 roku i oferowane w ponad 100 krajach świata. Drugą generację tego modelu zaprezentowano w 2004 roku, a jej facelifting przeprowadzono 4 lata później. Samochód stanowi 41 proc. całej sprzedaży marki w latach 1996-2012.
Nowa ŠKODA Octavia zadebiutuje na polskim rynku już marcu 2013 roku.
![]() |
fot. ŠKODA
|
ŠKODA Octavia I generacji zadebiutowała na światowym salonie „Mondial de l’Automobile” w Paryżu w 1996 roku. Była pierwszym, całkowicie nowym opracowaniem marki od połączenia z Volkswagenem i od upadku żelaznej kurtyny. Octavia II generacji okazała się godnym następcą: została wyróżniona m.in. „Złotą Kierownicą” przyznaną tuż po wprowadzeniu na rynek. Dziś auto oferowane jest w ekologicznym wariancie GreenLine, sportowym RS, luksusowym Laurin & Klement, „uterenowionym” Scout oraz z napędem 4×4.
Octavia jest najlepiej sprzedającym się modelem z gamy ŠKODY w naszym kraju od lat. W 2005 roku zarejestrowano 9 676 egzemplarzy. Rekordowy wynik odnotowano w 2010 roku, kiedy to w Polsce zarejestrowano aż 17 512 Octavii.
![]() |
fot. ŠKODA
|
Nowa ŠKODA Octavia zadebiutuje na polskim rynku już marcu 2013 roku. Samochód będzie oferowany w trzech wersjach wyposażenia: Active, Ambition i Elegance.
Samochód w standardzie posiadać będzie m.in. poduszki powietrzne czołowe i boczne dla kierowcy oraz pasażera z przodu, kurtyny powietrzne, poduszkę kolanową kierowcy, systemy ESP i ACS, sygnalizację niezapiętych pasów kierowcy i pasażera, 5 zagłówków regulowanych na wysokość, uchwyty ISOFIX na zewnętrznych miejscach tylnej kanapy i hamulec antykolizyjny „MULTICOLLISION BRAKE”. Auto w podstawowej wersji będzie wyposażone również w elektrycznie sterowane szyby z przodu, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, centralny zamek ze zdalnym sterowaniem, klimatyzację Climatic i radio Blues z MDI.
![]() |
fot. ŠKODA
|
Wersję wyposażenia Ambition wyróżniać będą dodatkowo m.in. podłokietnik z przodu Jumbo Box, skórzana i wielofunkcyjna kierownica z obsługą radia, wyświetlacz MAXI-Dot, czujniki parkowania oraz światła przeciwmgłowe. Podróżujący na tylnej kanapie docenią podłokietnik ze schowkiem i przejściem do bagażnika, który przyda się także podczas zimowych wyjazdów. Decydując się na najbogatszą wersję Elegance, klient otrzyma również m.in. czujniki parkowania z przodu i z tyłu, radio Bolero z kolorowym ekranem dotykowym o przekątnej 5,8 cala, elektrycznie składane i podgrzewane lusterka zewnętrzne czy 2-strefową klimatyzację Climatronic z czujnikiem jakości powietrza.
Najnowsze
-
Tłusty obiad i piwo? Polak pije, jedzie i ryzykuje. Szokujące dane o polskich kierowcach!
65% Polaków decyduje się prowadzić po alkoholu, wierząc w mity o "trzeźwieniu". Tłusty obiad, godzina czekania - czy to wystarczy? -
Tranzyt przez Warszawę to koszmar? Nowy wariant trasy S7 dzieli mieszkańców i kierowców!
-
Jeździłyśmy Alpine A290. To początek nowego rozdziału
-
Jelcz walczy z niemieckimi producentami: kto wygra wyścig o kontrakty NATO? Prawda o miliardowych inwestycjach
-
Chery TIGGO 7 vs europejska konkurencja: czy niska cena wystarczy, by pokonać Skodę, Volkswagena i Hyundaia? Prawda o technologii, bezpieczeństwie i ryzyku zakupu
Zostaw komentarz: