Škoda Kodiaq – jaka będzie?

Na krótko przed światową premierą Škody Kodiaq, która odbędzie się 1 września w Berlinie, czeska marka uchyla rąbka tajemnicy: prezentuje wybrane detale nadwozia swojego nowego, dużego modelu w segmencie SUV.

Z przodu Škody Kodiaq widzimy szeroki, wyrzeźbiony przestrzennie grill i wąskie, pochylone przednie światła, po raz pierwszy w historii marki dostępne także w technologii LED, które nadają modelowi Kodiaq wygląd nie do pomylenia z żadnym innym samochodem na drodze. Także z tułu auto prezentuje się bardzo wyraziście za sprawą mocno wyrzeźbionych drzwi i pokrywy bagażnika. Tylne LEDowe światła układają się w tradycyjny dla czeskiej marki motyw litery C.

Pięciomiejscowy Kodiaq oferuje największy bagażnik w swojej klasie, o wielkości od 720 do 2065 litrów (przy złożonych oparciach tylnych siedzeń). Po raz pierwszy w historii marki model ten może być zamawiany także w wersji siedmioosobowej.

Dzięki rozbudowanym możliwościom aranżacji wnętrza z przesuwnymi i pochylanymi siedziskami, kabina może być zaadaptowana dla indywidualnych potrzeb. Z opcjonalnym składanym oparciem przedniego fotela w kabinie modelu Kodiaq można przewieźć przedmioty o długości nawet 2,9 metra długości.

Na pokładzie znajdą się systemy wspomagające prowadzenie. System Area View wykorzystuje kamery rozmieszczone po wszystkich stronach nadwozia tak, by stworzyć dla kierowcy kompleksowy obraz otoczenia wokół samochodu, prezentowany na wyświetlaczu systemu infotainment. Kierowca może wspomagać się widokiem samochodu z lotu ptaka oraz pełną panoramą o kącie widzenia 180 stopni przed i za samochodem. Kolejnym przydatnym udogodnieniem, debiutującym w ofercie czeskiej marki, jest system Tow Assist, wspomagający manewrowanie z przyczepą podczas powolnego cofania. Podczas jazdy na wstecznym biegu do głosu dochodzi także nowy system Manoeuvre Assist, który wyhamuje samochód, gdy tylko zauważy za nim przeszkodę.


 
Pojawiły się także mobilne usługi sieciowe Škoda Connect. Podzielone są na dwie kategorie: usługi Infotainment Online dają jeszcze więcej informacji niż dotychczas i poszerzone funkcje nawigacji w czasie rzeczywistym, podczas gdy usługi Care Connect zapewniają wsparcie dla samochodu.

Wśród funkcji Care Connect jest zdolność do automatycznego wykonania telefonu alarmowego po wypadku: po wykryciu aktywacji poduszki bezpieczeństwa system niezwłocznie łączy się ze służbami ratunkowymi, wskazując lokalizację samochodu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze