Kochanie, kupmy auto

Wydawać by się mogło, że galopujące ceny benzyny powinny skutecznie odstraszyć chętnych na zakup własnych czterech kółek. Tymczasem wygląda na to, że wcale tak nie jest.

 

Ah, postać tak sobie we własnym aucie…
fot. motocaina.pl

Według danych opublikowanych przez serwis internetowy „Marketing przy kawie”, a mających źródło w raporcie OBOP-u, 7% Polaków planuje w najbliższej przyszłości zakup samochodu, przy czym aż 55% z tej grupy zamierza zrealizować ten plan w ciągu najbliższego roku. Dodajmy, że powyższe liczby w zasadzie nie uległy zmianie w stosunku do roku ubiegłego, chociaż są zdecydowanie niższe od rekordowych wyników z 2007 (12%).

Z dalszych części badania wynika, że bardziej chętni do zakupu auta są mężczyźni (9%) i młode osoby w wieku od 25 do 34 lat (13%). Najczęściej są to osoby w dobrej sytuacji finansowej, stabilne zawodowo, na kierowniczych stanowiskach. Co ciekawe, częściej chęć nabycia samochodu deklarują ci, którzy mają już jeden pojazd w gospodarstwie domowym.

Zdecydowana statystyczna zmiana zarysowała się względem wyboru auta. Większość respondentów jest zainteresowana samochodem używanym. Ludzie stali się bardziej nieufni i ostrożni względem aut fabrycznie nowych – tylko jeden na dziesięciu badanych chce się na takie zdecydować. To oznacza spadek o 10 punktów procentowych w stosunku do zeszłego roku.

Za pocieszający można uznać fakt, że te 7% badanych, którzy deklarowali chęć zakupu auta w 2011 roku, faktycznie zrealizowało swój plan. Można więc z powodzeniem zakładać, że w tym roku będzie podobnie. Dobrze wiedzieć, że się da. Zwłaszcza, jeśli same znajdujemy się w gronie tych 7%!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze