Kobiety w Kia Lotos Cup

Raz pod wozem, raz na wozie - można powiedzieć podsumowując występy Pań w serii wyścigowej Kia Lotos Cup. Najbardziej zażarty bój o miejsca w Picanto toczyła Magda Wilk i Ola Furgał, kończąc sezon na odpowiednio 8 i 7 miejscu. Monika Luberadzka zajeła w pro_cee'd 9. lokatę.

Czasem kierowcy jeżdżą na żyletki – na pierwszym planie Magda Wilk

W miniony, sobotni wieczór na Autodromie Brno odbyła się uroczysta gala, w czasie której najlepsi kierowcy Kia Lotos Cup w sezonie 2009 odebrali puchary i nagrody regulaminowe.

W rozgrywanym po raz czwarty serialu Picanto najwięcej punktów zgromadził na swoim koncie Michał Kijanka. Zgodnie z pucharową tradycją w dwunastu rozegranych wyścigach zwyciężał pięciokrotnie. W czasie uroczystego zakończenia sezonu w Brnie odebrał kluczyki do Kia Picanto. Drugie miejsce i tytuł wicemistrzowski wywalczył Maciej Kopański, na trzecim miejscu ukończył tegoroczne zmagania Piotr Materzyński. W sezonie 2009 sklasyfikowano 26 zawodników, w tym trzy panie. Na 7 pozycji uplasowała się Ola Furgał, a zaraz za nią – ze stratą jedynie dwóch punktów – Magdalena Wilk, którą wspierała Motocaina. Magda w przedostatnim wyścigu dachowała i w decydujących zawodach w Brnie startowała wynajętym autem. Na piętnastym miejscu ukończyła tegoroczną rywalizację Klara Ruszkowska-Rosłan.

Miło wiedzić kobietę na podium Kia Lotos Cup – Magda Wilk podczas rundy w Poznaniu.

Magda Wilk – głównym założeniem na sezon 2009 bylo znalezienie sie w pierwszej piątce. Realizacja celu m.in. dzięki świetnemu przygotowaniu auta przez fachowców z Nowicki Auto Serwis szła zgodnie z planem. Nietesty po dachowaniu na przedostatniej rundzie uciekło zbyt dużo punktów i było już niemożliwe aby odrobić straty. Tak czy inaczej sezon uważam za udany. Walka w ścisłej czołówce jak i pierwsze podium w karierze pokazały, że nawet przy małym budżecie można osiągnać sukcesy w tym sporcie.
Plany na przyszły sezon zależą głównie od kwestii finansowych. Na pewno będę chciała pokazać się na torach, bądź oesach, ale to wszystko zależy od sponsorów. Może uda sie przejść do rajdów, które od lat są moim marzeniem…

Ola Furgał – W tym roku bywało różnie, raz na wozie, raz pod wozem. W sumie skończyło się świetnie, chociaż mam wrażenie, że w klasyfikacji mogłabym być wyżej. Gdybym tylko miała trochę mniej nieplanowanych przygód.

Po raz pierwszy w czteroletniej historii markowych wyścigów Kia zdobywcą pucharu w pro_cee’d oraz mistrzem Polski został kierowca, który odniósł sześć, a nie pięć, jak w minionych latach, zwycięstw w rozegranych w sezonie wyścigach. Kamil Raczkowski po raz szósty stanął na najwyższym podium, drugie miejsce zajął Andrzej Gasenko, a trzecia lokata przypadła w udziale Łukaszowi Błaszkowskiemu. W sezonie sklasyfikowano 21 kierowców – Monika Luberadzka – jedyna kobieta w serii pro_cee’d, zajęła w klasyfikacji końcowej dziewiąte miejsce.

Wyniki Kia Picanto Cup znajdziesz klikając tutaj.