Kobiety prowadzą na lodzie

Kobiety lepiej sobie radzą na ośnieżonych i oblodzonych drogach. Mężczyznom na przeszkodzie stoi nadmiar pewności siebie.

Jak donosi serwis sourcewire.com, aż 73% mężczyzn jest w pełni przekonanych, że wystarczy im umiejętności, by poradzić sobie w każdej sytuacji na drodze. Taką pewność deklaruje 60% kobiet. Statystyki przemawiają na korzyść pań: 47% panów przyznaje, że (mimo wcześniej deklarowanej pewności siebie) na śliskiej powierzchni stracili kontrolę nad kierownicą. To samo zdarzyło się 41% kobiet.

Różnica może i niewielka, niemniej dowodzi, że przesadna buta i nadmierna ufność we własne umiejętności może się skończyć tragicznie.

Najnowsze

Casey Stoner potwierdza kontrakt w wyścigach Dunlop

W rozległym wywiadzie dla Sunday Daily Telegraph, emerytowany zawodnik MotoGP, Casey Stoner oficjalnie potwierdził swój powrót do wyścigów. Tym razem jednak mistrz nie wystartuje w królewskiej klasie, a w serii wyścigów samochodowych - Dunlop.

Casey Stoner podpisał kontrakt na jeden sezon – tym samym zawodnik wystartuje w barwach teamu Red Bull samochodem Commodore V8.

„To rok testowy, bym przekonał się, jak mi idzie i jak bardzo lubię ten sport” – wyznał Australijczyk – „Bez wątpienia, wszyscy jesteśmy w pełni zaangażowani, jednak absolutne oddanie to też nie droga, którą obraliśmy. Moim zamiarem był udział w 75 proc. zaplanowanych wyścigów, jednak zmieniłem zdanie i wystartuję we wszystkich w sezonie. Poświęcę tyle czasu w fotelu samochodu, ile będzie potrzebne do zrozumienia jednostki V8” – dodał Stoner.

fot. materiały prasowe

Australijczyk nie krył ponadto swojego zainteresowania wydarzeniem znanym szerszej publice, jako Bathurst 1000. Mowa o wyścigu samochodów turystycznych na dystansie 1000 kilometrów, odbywającego się w Australii na torze Mount Panorama Circuit. 

W wywiadzie dla Sunday Daile Telegraph, Stoner tłumaczył także, dlaczego bardzo nie podobają jej się reguły MotoGP; wspomniał również o braku szacunku z jakim się spotkał ze strony swoich fanów po wielu krytycznych, lecz szczerych wypowiedziach dotyczących MotoGP.

Najnowsze

Pieskie życie w reklamie Volkswagena Golfa

Od dawien dawna jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że nasze zwierzaki, zupełnie tak jak my, mają różne dziwne przyzwyczajenia. Znamy już przypadki psów jeżdżących na deskorolce, czy wspinających się po drzewach. Z kolei, w nowej reklamie Volkswagena Golfa...

… dzieje się coś o wiele bardziej interesującego, ale nie powiemy Wam co konkretnie – video trzeba koniecznie obejrzeć i usłyszeć. Począwszy od nienaturalnego zachowania, skończywszy na niekontrolowanych odgłosach – widać, że bohater reklamy dorastał w gronie pasjonatów motoryzacyjnych.

Najnowsze

Ramona Karlsson zadebiutuje w WRC

Ramona i Miriam odbyły pierwsze testy Skody Fabii WRC, a już 26 stycznia sprawdzą swój nowy samochód na rajdowych odcinkach. Wszystkie starty szwedzkich zawodniczek będzie można śledzić na żywo - na ich własnym kanale filmowym.

fot. www.ramonarallying.com

 

Ramona Karlsson zadebiutuje w WRC!
fot. www.ramonarallying.com

Ramona nie mogła sobie pozwolić na obszerne testy nowej rajdówki, ponieważ wymagała ona kompletnego przygotowania do pierwszego startu i zażegnania kłopotów ze skrzynią biegów. Jednak pierwsze, przejechane kilometry były dla Ramony w pełni satysfakcjonujące:
– Co za uczucie! Prowadzenie samochodu WRC – to jest coś, co mi się śniło, gdy zaczęłam jeździć w rajdach. Przed testami nie mogłam spać z wrażenia i czułam się, jak dziecko przed Bożym Narodzeniem! Jazda samochodem WRC to uczucie, którego nie da się opisać… Wyjątkowe, niesamowite i takie, iż wydaje się, że nie można dostać nic lepszego niż to! Nie wyobrażacie sobie jakie WRC jest ostre – to przyspieszenie, trzymanie się drogi, hałas, prędkość! Prowadzenie go – to najfajniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłam, a to dopiero początek… Nie mogę się doczekać, aby usiąść w tym samochodzie ponownie.” – mówi z uśmiechem Ramona.

W tym sezonie zmienił się także wygląd strony oficjalnej zespołu rajdowego Ramony – www.ramonarallying.com, malowanie kasków zawodniczek i ich kombinezonów. A Szwedkom będzie teraz, bardzo często towarzyszyć kamera. 
– Jesteśmy dumne, że mamy, taki niestandardowy kanał odtwarzania. Ruchomy obraz to najlepszy sposób komunikacji i pokazania tego, co robimy – zarówno dla sponsorów, jak i kibiców. Planujemy w tym roku nagrać dużo filmików i czuję, że to będzie cenne i ważne doświadczenie – mówi Ramona.

Już 26 stycznia zawodniczki wystąpią w supersprincie Rally-SM w Falun (Szwecja), który polega na 3-krotnym pokonaniu odcinka specjalnego o długości 6,5 kilometra. 

 

fot. www.ramonarallying.com

Najnowsze

W Kenii zdrowie jeździ na motocyklu

Araceli Alonso, mieszkanka Madison i z wykształcenia pielęgniarka, nawiązała miłą korespondencyjną znajomość z kobietą z Kenii i jej córką. Odwiedziła je w 2009 roku i z rozmów, które przeprowadziła z miejscowymi, wynikła świetna, do dziś trwająca inicjatywa.

Araceli Alonso odkryła z zaskoczeniem, że wiele kobiet cierpi z powodu zdrowotnych komplikacji, którym można zapobiec lub które można wyleczyć naprawdę tanim kosztem.

I tak w jej głowie zrodził się pomysł na Health by Motorbike – przedsięwzięcie mające na celu poprawę warunków życia kobiet w południowo-wschodniej Kenii.

Motocykl pozwala dotrzeć nawet do odizolowanych społeczności
fot. UW-Madison Team

Energiczna pielęgniarka natychmiast przystąpiła do realizacji projektu, poszukując sponsorów zarówno na terenie Kenii, jak i w rodzinnym Wisconsin. Rok później powróciła do Kenii z grupą studentów medycyny, aby wraz z nimi prowadzić seminaria na temat zdrowia i higieny. Kolejnym etapem było wyposażenie i wybudowanie punktu medycznego i zatrudnienie dyplomowanej pielęgniarki. Jeszcze następnym – kupno pierwszego motocykla. To właśnie tym środkiem transportu pielęgniarka odwiedzała codziennie jedną z pięciu okolicznych wiosek.

Z czasem skromny punkt medyczny przeobraził się w centrum zdrowia z prawdziwego zdarzenia, skupiając się m.in. na dystrybucji moskitier i propagowaniu wiedzy dotyczącej malarii, a także szkoleniu miejscowych kobiet.

Araceli Alonso ma nadzieję, że w tym roku zdoła kupić kolejne pięć motocykli.

„Ludzie zazwyczaj sądzą, że aby coś zmienić, potrzeba bardzo dużej sumy pieniędzy” – mówi. „Nie zgadzam się z tym. Najważniejsza jest siła woli, dobra organizacja i sprawne przywództwo. A przede wszystkim obustronna chęć współpracy”.

Najnowsze