Kobiety protestują w Waszyngtonie

Jest taki jeden kraj na świecie, gdzie kobiety nie mogą prowadzić samochodów. Szykuje się mała rewolucja?  

Akcja pod hasłem „ I will drive starting June 17″ do udziału, w której nawoływane są kobiety za pomocą Facebooka i Twittera ma rozpocząć się 17 czerwca.
fot.blogspot

Dzisiaj w stolicy Stanów Zjednoczonych od 12:00 do 16:00 czasu lokalnego odbędzie się protest kobiet. Karawana samochodów będzie krążyć w wokół ambasady Arabii Saudyjskiej w Waszyngtonie. Samochody będą prowadzić kobiety, które chcą zwrócić uwagę na problem, jaki istnieje w jednym z krajów muzułmańskich. Arabia Saudyjska jest jedynym krajem na świecie gdzie obowiązuję całkowity zakaz prowadzenia samochodów przez kobiety. Zakaz ten nie jest narzucony przez prawo, lecz religijną policję, która monitoruje zachowania płci pięknej.

Demonstracja została zorganizowana przez Instytut Gulf Affairs, który nazwał to ograniczenie apartheidem płci. Wydarzenie to ma za zadanie promować protest, który odbędzie się w piątek w królestwie. Kobiety zasiądą za kierownicą samochodów wbrew prawu. Należy to uznać za odważny czyn, gdyż większość z nich pewnie zostanie aresztowana. Tylko w zeszłym tygodniu pojmano 6 kobiet.

Jesteśmy z nimi. Trzymamy kciuki za tą małą rewolucję!

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze