Kobiety podczas zlotu Citroenów

- Nie wyobrażam sobie, że zmieniam markę, bo to są moje ulubione samochody. Dlatego przyszłam na paradę! - powiedziała Justyna Steczkowska podczas zlotu zabytkowych Citroenów, ktora odbył się w minioną sobotę w Warszawie. Nie zabrakło także Grażyny Wolszczak i innych kobiet - miłośniczek aut z duszą.

Justyna Steczkowska
fot. Frendl
Grażyna Wolszczak
fot. Frendl

Sobota 3 października była wyjątkowo uroczysta. Mimo chłodu tysiące Warszawiaków przybyły na Nowy Świat, aby z bliska przyjrzeć się zabytkowym samochodom, które uświetniły obchody 90-lecia Marki. Było ich równo pięćdziesiąt! Podobne parady miały miejsce tego samego dnia w Paryżu, Brukseli oraz Amsterdamie. Samochody ruszyły z Placu Teatralnego zgodnie z planem – równo o godz. 13:30, eskortowane przez policjantów na motocyklach.

To także świetna zabawa dla dzieci, które…
fot. Frendl
… od najmłodszych lat cieszy stara motoryzacja
fot. Frendl

Do właścicieli samochodów dosiedli się miłośnicy marki: Justyna Steczkowska, Grażyna Wolszczak, Pascal Brodnicki oraz Leszek Blanik. Również projektant Maciej Zień przybył pod Operę, aby podziwiać zabytkowe auta.

fot. Citroen
fot. Citroen
Anna Wódkiewicz – pilotka rajdowa
fot. Frendl

Po przejechaniu najpiękniejszą w Warszawie promenadą – ulicami Starego Miasta- kawalkada Citroënów znalazła się na Nowym Świecie, gdzie nastąpiła uroczysta prezentacja każdego z nich. Powszechny zachwyt odwiedzających wzbudziły Citroëny DS- model ten został uznany przez prestiżowy brytyjski magazyn Classic & Sports Car za najpiękniejszy samochód wszechczasów. Właściciele Citroënów 2CV, BL, CX, GS, a także SM i wszystkich innych automobili z chęcią pozowali do zdjęć i opowiadali o ciekawostkach technicznych związanych z ich samochodami.

W międzyczasie widzowie mieli okazję poznać kulisy rajdowego świata – o sporcie motorowym opowiadali  pilotka Anna Wódkiewicz, wraz z kierowcą rajdowego cyklu Citroën Racing Trophy Polska Arielem Piotrowskim. Wszyscy ci, którzy chcieli zasmakować rajdowych emocji, mieli do dyspozycji symulatory jazdy rajdowej, które okupowane były do godzin wieczornych.

Również Michelin, świętujący swoje 120 urodziny, pokazał spacerowiczom wyjątkową kolekcję opon retro.

 

 

Na Paradzie miała miejsce polska premiera Nowego Citroëna C3. Nowy model, który zadebiutuje w salonach wiosną przyszłego roku.

fot. Frendl
fot. Frendl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze