Kobiety o samochodach elektrycznych

Aż 90% kobiet uważa, że samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Renault Polska przez TNS Polska. Badanie wykazało też, że 88% pań nie przejeżdża dziennie więcej niż 60 kilometrów. 

Katarzyna Glinka testuje Renault Twizy w Cannes.

fot. Renault

Renault uważa, że dzienny zasięg wprowadzanych we wrześniu na rynek modeli samochodów elektrycznych francuskiej marki prawie trzykrotnie przekracza ich potrzeby*.

fot. Renault

Kobiety, które uważają, że auta elektryczne to nasza przyszłość, bo należy ograniczyć emisję spalin (48% w porównaniu do 41% ogółu Polaków), to jednocześnie osoby wyznające wartości proekologiczne. 86% z nich segreguje śmieci, 76% unika używania toreb jednorazowych, a 92% oszczędnie używa wody i energii elektrycznej.

Napęd elektryczny jest sposobem na wyeliminowanie emisji zanieczyszczeń do powietrza przez samochody i ten fakt doceniają ankietowane osoby obu płci – 65% badanych uznaje zmniejszenie zanieczyszczania środowiska za najważniejszą zaletę samochodów elektrycznych. Wyraźne różnice w zdaniach Polaków i Polek pojawiają się w przypadku innych zalet samochodów elektrycznych – brak zapachu benzyny i spalin ważny jest aż dla 44% kobiet, podczas gdy tak istotne znaczenie ma dla 27% mężczyzn. Natomiast dla większej liczby mężczyzn niż kobiet (35% do 20%) istotne jest to, że pojazdy elektryczne redukują hałas na drogach.

Ponad połowa mężczyzn ma obawy związane z zasięgiem samochodów elektrycznych, przy czym 63% z nich przejeżdża dziennie maksymalnie 60 km. Obawy te dzieli z mężczyznami znacznie mniej, bo tylko 38% kobiet, natomiast aż 27% respondentek obawia się porażenia prądem. Przeprowadzono liczne testy, by upewnić się, że użytkowanie aut elektrycznych jest bezpieczne. Nie ma ryzyka porażenia prądem – zapewnia Zbigniew Kowalski, dyrektor projektu Samochody Elektryczne.

We wrześniu Renault wprowadzi na polski rynek pierwsze dwa modele w 100% elektrycznych aut: Renault Fluence Z.E. oraz Renault Kangoo Z.E.  W 2013 r. pojawi się również czterokołowy pojazd elektryczny o nazwie Twizy.

* Zasięg 185 km w cyklu mieszanym NEDC dla modelu Renault Fluence Z.E. oraz 170 km w cyklu mieszanym NEDC dla modelu Renault Kangoo Z.E.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze