Kobiety nie potrafią prowadzić?

Dziękujecie koledze, który powiedział wam w ramach komplementu „Wow, ty nawet całkiem nieźle jeździsz jak na kobietę!"? Dzielicie kierowców na dwie kategorie: lepszą - mężczyzn i gorszą - kobiet? Przeczytajcie nasz krótki felieton i obejrzyjcie film, a być może zmienicie perspektywę...

Czy aby na pewno tylko kobietom zdażają się dziwne sytuacje na drodze?
fot. Motocaina

Kojarzycie te przemiłe, krążące po internecie filmki, w których podkreśla się, że kobiety są najgorszymi kierowcami na świecie? I może jeszcze pękacie na nich ze śmiechu? Jeśli tak, każdy rozsądny psychoanalityk powiedziałby wam wprost „jest pani kobietą zdominowaną przez mężczyzn z rozwiniętym poczuciem niższości wobec nich i stereotypową percepcją swojego miejsca w hierarchii społecznej”. Chciałybyście to usłyszeć? Zapewne nie!

Kobiety kasują słupki od automatów parkingowych, nagminnie wjeżdżają nie tam gdzie trzeba, a „na kopertę” parkują na 150 razy (jeśli im się za tym 150 razem uda). Często z tankowania wracają ze skręconą kostką (ach ten krótki wąż od dystrybutora!), jadą przez całe miasto z korkiem wlewu uderzającym o nadwozie, a wjazd przez ciasną bramę notorycznie kosztuje je kilka siniaków i wizytę u dobrego blacharza.

Jazda ekstremalna to specjalność niektórych kobiet – kierowców.
fot. Motocaina

Kobiety preferują jazdę ekstremalną – wpadają na budynki, wjeżdżają do stawów, czasem w serwisie jednym kołem niechcący zahaczą o kanał rewizyjny.

Tak, tak – kobiety są pocieszne i takie kochane. Na użytek dobrej zabawy mężczyzn zrobią wszystko. Co więcej, mają w sobie tyle obiektywizmu i tolerancji, że same pękają ze śmiechu oglądając jak po raz dziesiąty „jedna z nich” cofa głównie jadąc do przodu i skręcając kierownicę w drugą stronę niż kierunek, w którym chciała podążać. I wiecie co? Naprawdę je to bawi – jak „Shrek” czy „Madagaskar” – jak każdy dobrze zrobiony film, nawet gdy jest fikcją.

Nie ma idealnych kobiet za kierownicą, tak jak nie ma idealnych mężczyzn. Są za to dobrzy kierowcy i źli kierowcy – jednej i drugiej płci.

Kobiety potrafią prowadzić i są takie, które pasjonują się motoryzacją – udowadniamy wam to każdego dnia. Ale mamy też, zwłaszcza na swój i naszej płci temat – spore poczucie humoru, zatem zapraszamy na film!

Zachęcamy do komentowania artykułu, lub wyrażenia własnego poglądu na temat kobiet za kierownicą – nie tylko płeć żeńską. Prosimy o wysyłanie krótkiego tekstu na mail opinie@motocaina.pl. Najciekawsze poglądy opublikujemy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze