Kobiety na traktory 2015 – zawody offroadowe dla kobiet

To już piąta edycja rajdu organizowanego z okazji Dnia Kobiet, pod nazwą „Kobiety na traktory”. Imprezę swoim patronatem objęła Motocaina.pl.

To już piąta edycja rajdu organizowanego z okazji Dnia Kobiet, pod nazwą „Kobiety na traktory”. Rajd odbędzie się w sobotę 7 marca 2015. Jest to turystyczno -sportowa impreza off raod’owa, dedykowana kobietom, które mają samochód z napędem na cztery koła. Zasady rajdu się nie zmieniły od pierwszej edycji: kobieta prowadzi samochód od startu do mety, a na miejscu pilota może zasiąść osoba dowolnej płci. Ponadto na pokład samochodu można zabrać rodzinę, znajomych czy dzieci.

Trasa „Turystyk” dedykowana jest dla samochodów seryjnych i SUV’ów. Charakter trasy jest turystyczno-krajoznawczy. Załogi będą się poruszały według roadbook’a. Trasa będzie przebiegała drogami szutrowymi i asfaltami, a organizatorzy przewidują niewielkie przeszkody, w których trzeba będzie wykorzystać napęd na cztery koła. Po drodze będą przygotowane punktowane próby.

W klasie Adventure, samochody muszą być przygotowane do poruszania się w trudnym terenie. Trasa będzie przebiegała drogami gminnymi według roadbook’a, a rywalizacja odbędzie się na OS’ach. Podczas wszystkich prób ważny będzie czas, ale nie będą to tylko typowe „szybkościówki”, ale również trudne technicznie odcinki, gdzie pilot będzie miał trochę pracy. Aby rozładować ewentualny tłok na próbach, zostanie przygotowanych kilka różnych roadbook’ów tak aby uczestnicy rozjechali się w różnych kierunkach.

Baza rajdu usytuowana będzie w miejscowości Słomczyn k/ Grójca.

Program rajdu:
9:00 – rejestracja załóg w biurze rajdu, rozdanie kart drogowych, materiałów nawigacyjnych, naklejek, itd.
9:45 – odprawa,
10:00 – wyjazd na trasę,
16:00 – zamknięcie trasy, sędziowie zamykają punkty kontrolne,
16:30 – zakończenie rajdu, zdanie kart drogowych, po tym czasie karty nie będą przyjmowane,
18:00 – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

Organizator: www.adventura4x4.pl

Osoba kontaktowa: Grzegorz Gos 505 045 300, grzegorz.gos@adventura4x4.pl

Wszystkie szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdują się na: http://www.adventura4x4.pl/kobiety-na-traktory

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/839688586087753/?fref=ts

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze