Kobiety kupują małe, a mężczyźni sportowe auta?

Czym kierują się kobiety przy wyborze samochodu? Czy stereotyp związany z męską płcią - „mój wizerunek w aucie a jego praktyczność" - jest wciąż aktualny? Czy panie w większości wybierają samochody brzydsze, tańsze, ale bardziej funkcjonalne?

fot. Motocaina

Firma TrueCar.com starała się znaleźć odpowiedź na te pytania i okazało sie, że ponad połowa klientów zakupujących nowe samochody to kobiety. Mężczyźni najczęściej wybierali sportowe oraz ekskluzywne auta takie jak: Maserati, Ferrari, Porsche, Lotus, Lamborghini, Maybach czy Rolls-Royce. Co ciekawe mniej niż 10% kobiet wybrało w/w marki. Płeć piękna decydowała się częściej na MINI, Kia, Hondę, Nissana czy Subaru, marki które znane są z atrybutów związanych z praktycznością, za relatywnie niską cenę.

Co ciekawe z badań wynika, że kobiety o wiele ciężej jest przekonać do zakupu samochodu, gdyż skupiają się na większej ilości czynników, gdy dla przykładu, mężczyznom wystarczy tylko kilka znaczących atrybutów.

A jakie samochody są najczęściej wybierane ze względu na płeć za oceanem? Kobiety znacznie częściej decydują się na Volkswagena New Beetle, Volvo S40, Hondę CR-V czy Hyundaia Tucson, natomiast mężczyzn częściej zobaczymy za kierownicą w Porsche 911, Chevrolecie Corvette czy Fordzie F-Series (pick-up).

A jakimi samochodami poruszają się nasze czytelniczki? Prosimy o komentarze pod artykułem.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze