Kobiety częściej znajdują „pod choinką” samochód

W okresie zbliżających się świąt, fani czterech kółek z pewnością marzą o nowym samochodzie. Częściej na taki podarunek bożonarodzeniowy mogą liczyć jednak kobiety. To mężczyźni chętniej kupują bądź chcieliby kupić samochód swojej drugiej połówce.

Według raportu „Komfort jazdy II”, prawie co czwarty Polak kupił sam, bądź zna osobę, która zdecydowała się na zakup auta w ramach prezentu dla bliskiej osoby. Częściej na tak wyjątkowy gest decydują się jednak mężczyźni. W przypadku kobiet, to 43 proc. z nich deklaruje, że mogłaby sprezentować samochód swojemu mężowi bądź partnerowi. Jeśli chodzi o mężczyzn, to odsetek ten jest znacznie większy. Prawie 60 proc. z nich chciałoby kupić auto swojej drugiej połówce.

W drugiej kolejności, Polacy najchętniej kupiliby samochód swoim dzieciom. Sami rodzice mają już nieco mniej szans na znalezienie auta „pod choinką”. Niewielki też odsetek, bo tylko 4 proc. respondentów deklaruje, że „cztery kółka” mogliby sprezentować osobie spoza rodziny, np.  przyjacielowi.

Zakup samochodu dla bliskiej osoby z pewnością powinien być przemyślaną decyzją. W szczególności w okresie przedświątecznym, kiedy to jesteśmy bardziej podatni na wszelkiego rodzaju chwyty marketingowe. W pierwszej kolejności należy rozważyć, czy ma to być nowe czy używane auto. W przypadku zakupu prosto z salonu, powinniśmy przede wszystkim pamiętać, że możemy zdecydować praktycznie o każdym elemencie wyposażenia takiego samochodu. Jak wynika z badania „Komfort jazdy II”, Polacy nie są jeszcze przyzwyczajeni do pytania sprzedawców o wszystkie dostępne na rynku opcje.

Polscy kierowcy przy zakupie nowego auta najczęściej zwracają uwagę na możliwość posiadania klimatyzacji. Połowę mniej respondentów pyta sprzedawcę o wyposażenie samochodu w kamerę cofania oraz podgrzewanie foteli (odpowiednio 22 proc. i 21 proc.). Co istotne, prawie 10 proc. badanych w ogóle nie zadaje pytania o dodatkowe opcje wyposażenia wnętrza samochodowego.

Źródło: Kongsberg Automotive Pruszków.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze