Kobieta zwycięża na motorowerze w zawodach Red Bull!

Motorower, serpentyny alpejskie i 750 śmiałków - to krótki opis arcy trudnych zawodów Red Bull Alpenbrevet, organizowanych przez producenta napojów energetycznych. W tym roku zwycięzcą w klasie maszyn ze skrzynią automatyczną została kobieta!

Chorwatka Aleksandra Popovic okazała się bezkonkurencyjna.
fot. Red Bull

Tym razem jeźdźcy mieli do pokonania 132 kilometrów. Przejechali przez przełęcze Grimsel, Furka i Susten. Prócz momentami mglistej, deszczowej aury na śmiałków czekała wspaniała atmosfera, która pomimo panujących warunków oraz niskiej temperatury panującej w górach rozgrzewała uczestników do czerwoności.

Większość z nich przyozdobiła swoje pojazdy w oryginalny sposób, starając się wyróżnić spośród tłumu. Nie zabrakło również kierowców ubranych w stroje, których na co dzień na ulicach nie spotykamy zbyt często.

Impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. Wszystko za sprawą klimatu zawodów. Red Bull Alpenbrevet to przede wszystkim rajd krajoznawczy. Większość osób przybywa na zawody, aby przejechać bajkowe drogi i być częścią tego wyjątkowego na skalę światową spotkania. Rywalizacja schodzi na drugi plan. Zawodnicy prócz walki o najlepszy czas przejazdu, zdobywają punkty do klasyfikacji generalnej za design motoroweru oraz stój jeźdźca. Dlatego nie dziwi nas fakt, że na najwyższym podium w klasie pojazdów ze skrzynią automatyczną stanęła kobieta!

Zapraszamy do obejrzenia relacji:

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze