Kobieta u mechanika

Nie wiesz jaki warsztat wybrać kiedy masz stłuczkę, czy chcesz zrobić rutynowy przegląd samochodu przed zimą? Teraz w interencie możesz sprawdzić, pod jakim adresem Twoje ukochane auto trafi w dobre ręce fachowca. Przeczytaj porady, jak nie dać się oszukać.

fot. Michelin

Każda z nas prowadząc samochód musi liczyć się z możliwością bycia uczestnikiem stłuczki lub wypadku drogowego – niekoniecznie w roli sprawcy. Zimo ryzyko rozbicia auta wzrasta. Samochód wymaga też rutynowych przeglądów i sezonowych wymian opon. Gdy w trakcie wizyty w warsztacie trafisz na nieuczciwego lub niekompetentnego mechanika, czeka Cię wiele nerwów, niepotrzebnych kosztów i straconego czasu. Jest w sieci miejsce, gdzie sprawdzisz, jak uniknąć takich nieprzyjemności. 

Zanim zostawisz samochód
Samochód ma wartość nie tylko użytkową, ale często także emocjonalną. Nie możesz więc oddać go do pierwszego lepszego warsztatu, nie mając pewności, że zajmą się nim tak jak trzeba. Kiedy już zdarzy się stłuczka, wróć do domu, zrób sobie ciepłą herbatę na uspokojenie  i poszukaj w rankingu warsztatow listy serwisów znajdujących się w Twojej okolicy. Wybierz z niej ten, który ma najlepsze opinie, a unikaj tych ocenianych negatywnie. W ten sposób nie narazisz się na kłopoty z naprawą samochodu. Zanim jednak zostawisz pod danym adresem swój samochód, warto rozejrzeć się dookoła siebie. Wygląd miejsca pracy świadczy o zasadach panujących w warsztacie (o tym jak wybrać dobry serwis samochodowy pisałyśmy wcześniej tu). Przy bardziej skomplikowanych naprawach, np. kiedy w grę wchodzi elektryka, warto wybrać duży warsztat, zamiast domowego biznesu. Masz większa pewność, że posiadają odpowiednie maszyny diagnostyczne, doświadczenie i wiedzę z tego zakresu. 

fot. Michelin

Czekając na samochód
Przed rozpoczęciem prac nad Twoim samochodem, koniecznie upewnij się, że otrzymałaś na piśmie konkretną cenę i wykaz naprawianych części. Podkreśl też, że każda dodatkowa naprawa musi być z Tobą skonsultowana. Telefon od mechanika nie musi wcale oznaczać problemów. Nie zakładaj więc, że ma zamiar cię oszukać mówiąc, że samochód wymaga dłuższej naprawy. Czasem podczas dokładnych badań, pojawiają się nowe problemy, o których musi Cię powiadomić. Gdyby więc samochód nagle zatrzymał się na środku skrzyżowania, a Ty nie wiedziałabyś czemu, miałabyś uzasadnione powody zgłoszenia reklamacji. Pamiętaj jednak, że dobry specjalista nie powinien straszyć Cię konsekwencjami braku dodatkowej naprawy, a raczej doradzić kolejne kroki. Bądź też szczególnie ostrożna, jeśli w czasie pracy nad Twoim samochodem, mechanik zadzwoni i zaproponuje znacznie droższą naprawę. Wtedy warto skonsultować się z innym mechanikiem. Dopiero jeśli on także potwierdzi potrzebę wymiany danej części, zdecyduj się na ten ruch.  

Odbierając samochód  
Kiedy pojawisz się warsztacie, mechanik powinien zwrócić Ci wszystkie zużyte części – zwłaszcza, jeśli o nie prosisz. Nawet jeśli za chwilę, wyrzucisz je do śmieci, pokażesz że kontrolujesz sytuację i nie jesteś łatwym łupem. Możesz także sprawdzić, czy to na pewno Twoje części, sprawdzając ich numery seryjne. Poproś także o gwarancję na nowo wmontowane części. W ten sposób unikniesz wymiany starych na regenerowane lub używane. Na koniec dokładnie przejrzyj fakturę – musisz mieć pewność, że nie płacisz za części lub usługi, których nie zamawiałaś.

Po odebraniu samochodu z warsztatu, możesz wejść na www.RankingWarsztatow.pl i wyrazić swoją opinię na temat miejsca, w którym zostawiłaś auto. W ten sposób pomożesz kolejnym kierowcom dokonać właściwego wyboru.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze