Kobieta pracująca, czyli hostessy Poznań Motor Show 2017

Kobieta pracująca, czyli hostessy Poznań Motor Show 2017

12 kwietnia 2017
96
3
Nie tylko samochody i motocykle przykuwają wzrok na targach. Także kobiety, które są tam ze względu na swoją pracę. Służąc pomocą stoją za kontuarami poszczególnych stoisk lub pozują do zdjęć, przyciągając do ekspozycji swoją miłą dla oka prezencją często bardziej, niż modele aut.

Można polemizować, czy hostessy pozujące do zdjęć na targach samochodowych (lub motocyklowych) to dobry pomysł. Same nadal mamy wątpliwości w tej kwestii, bo choć daleko nam do zapędów feministycznych, to nie znosimy, kiedy ktoś traktuje kobiety wyłącznie jako obiekt, lub "ozdóbkę" przy aucie.

Ponieważ często hostessy pracują w tych samych miejscach, co my - z tym, że my stoimy po drugiej stronie obiektywu aparatu fotograficznego - dzieli nas w gruncie rzeczy niewiele. Podczas Poznań Motor Show rozmawiałyśmy więc nie z jedną, a wieloma z nich - praktycznie każdą, której robiłyśmy zdjęcia do poniższej galerii.

Dlaczego publikujemy więc taką galerię, być może skazując się na falę niepochlebnych komentarzy? Właśnie ze względu na efekty naszych rozmów z hostessami. Te kobiety lubią być fotografowane. Lubią też być fotografowane przy pięknych samochodach. Lubią tę pracę. Chcą, aby publikować takie zdjęcia, bo po pierwsze mogą sobie je dołączyć do portfolio, a po drugie "być może ktoś je dzięki temu zauważy".

Chcemy pomagać wszystkim kobietom, które mają coś wspólnego z motoryzacją. Nasze rozmówczynie nie miałyby - być może - dodatkowych zleceń, gdyby nie takie targi i takie galerie, jak poniższa. Hostessy przekonały nas, że warto.

Komentarze

annoninmm
22 kwietnia 2017 18:05
Serio macie problem z tym?
Sorry ale każdy ma swoje miejsce tam gdzie najlepiej pasuje.
Zdecydowałem sobie pomalować dom na różowo, nie chce aby ktoś kombinował i myślał za mnie że robię sobie zły wizerunek. ZDECYDOWAŁEM SIĘ TO MAM!
yar
24 kwietnia 2017 14:06
Ładne dziewczyny, ale większość zdjęć jest "skonapnych", widać, że robiła je kobieta, brakuję całej okazałości modelki czyli nogi!!!
serio? > yar
25 kwietnia 2017 09:28
Człowiek to nie towar do oceniania.
A promowanie głupoty - czyli ludzi robiących za towar i obiekt do oceniania - jest niedopuszczalne.
Nie każdy gustuje też w Paniach, a z tych którzy nawet gustują - nie każdy gustuje w głupocie i schematycznym 'wzorcu".