Kobieta będzie kalibrować fabryki GM

17 września 2015
Sue-Ann Lewack to 39-latka, która właśnie wspięła się na szczyt kariery w branży przez lata zdominowanej przez mężczyzn.

Lewack jest pierwszą kobietą na kontynencie afrykańskim, która jest certyfikowanym kalibratorem procesów odbywających się w fabrykach GM w tamtych rejonach. Co wiecej, cały proces certyfikacji trwał w jej przypadku zaledwie siedem miesięcy, podczas gdy normalnie szkolenie trwa co najmniej półtora roku.

Wszystkie fabryki należące do General Motors są regularnie kalibrowane przez odpowiednio przeszkolonych do tego pracowników. Wynika to z systemu Global Manufacturing System (GMS), który pozwala na osiągnięcie wysokich standardów produkcji oraz zapewnienia krótkich czasów realizacji.

Lewack będzie teraz odpowiadać globalnie za kalibrowanie fabryk GM. W ostatnim czasie odwiedziła fabrykę samochodów i silników w Indiach, gdzie przekazywała swoją wiedzę i doświadczenie innym pracownikom. 

Miejsce, w którym Sue-Ann znajduje się teraz nie jest przypadkowe. Już od dawna chciała przetrzeć szlak dla innych kobiet pracującej w branży motoryzacyjnej. Jak tylko pojawiła się okazja, by się rozwijać, nie zastanawiała się ani chwili.

Prywatnie Lewack jest matką dwóch synów: Liama (14) oraz Setha (11), którzy są dla niej dużym wsparciem, szczególnie gdy tygodnie jest poza domem. Dla koncernu General Motors pracuje od 19 lat i jest bardzo wdzięczna, że jej zaangażowanie zostało docenione.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Podobne artykuły

Motocaina na Youtube

Najnowsze artykuły

Motocaina na Instagramie

Gorące dyskusje