Karolina Chojnacka

Kobiecy zespół wygrywa w 24h Nürburgring!

W 100% kobiecy zespół Giti Tire Motorsport by WS Racing, jadąc Audi R8 LMS zwyciężył w klasie samochodów GT4 podczas 24-godzinnego wyścigu na legendarnym torze Nürburgring.

To była jedna z najbardziej burzliwych edycji 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring, z ponad 14-godzinną przerwą w wyścigu spowodowaną gęstą mgłą. Tegoroczną rywalizację w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring Nordschleife wygrali Kevin Estre, Michael Christensen i Matteo Cairoli z zespołu Manthey-Racing #911. W związku z prawie 15-godzinną przerwą, przejechano zaledwie 59 okrążeń, co stanowi najkrótszy dystans w historii wyścigu.

W klasie SP8, po sześciu zmianach prowadzenia, zwycięstwo odniósł zespół Giti Tire Motorsport by WS Racing, który składał  się wyłącznie z kobiet – od mechaników  przez zawodniczki, aż po kierownictwo zespołu. Za kierownicą Audi R8 LMS GT4 zmieniały się Pippa Mann, Célia Martin, Christina Nielsen i Carrie Schreiner.

Ekipa Walkenhorst Motorsport #102 z Kubą Giermaziakiem w składzie zajęła 12. miejsce w klasyfikacji generalnej, natomiast Jacek Pydys znalazł się pośród zwycięzców w klasie SP 4T.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze