Kobiecy team w belgijskiej serii Sport Trophy Fiesta

W najbliższą sobotę Evelien De Corte i Justine Demeestere wezmą udział w TAC Rally. Panie wystartują Fordem Fiesta R2 w barwach Team Floral. Rajd będzie sprawdzianem, przez rozpoczęciem sezonu Sport Trophy Fiesta (FST) w Belgii.

Evelien De Corte i Justine Demeestere podczas testów Forda Fiesta R2.
fot. Team Floral

Jako wielka fanka sportów motorowych Demeestere miała tylko jedną ambicję – wystartować w 2011 FST. Na początku tego roku Justine dołączyła do belgijskiego kierowcy Steffiego Snaet, ale po jego wycofaniu się, postanowiła rozpocząć poszukiwania kobiety kierowcy, z którą mogła by przejechać cały sezon.

Ostatecznie Demeestere postawiła na Evelien De Corte, 20-letnią studentkę architektury z Herne, która zadebiutowała w 2010 na Rajdzie TBR. Jechała wtedy Peugeotem 106 w teamie z Joris Erard. Start w Rajdzie był urodzinowym prezentem od jej ojca, Johana De Corte.

– Byłam podekscytowana, nawet mój tata był zaskoczony, jak bardzo mnie to zmotywowało- powiedziała.

Kilka tygodni temu, De Corte wzięła udział w Rajdzie SAR Moorslede startując Twingo R1. Zawody zakończyła na 5 miejscu w klasie. Najbliższa sobota, będzie jej pierwszym startem Fordem Fiesta R2 oraz sprawdzianem dla kobiecego teamu.
– W zeszłym tygodniu skontaktowała się ze mną Justine pytając, czy chcę prowadzić Forda Fiesta R2. Byłam przestraszona, bo jak dotąd brałam udział jedynie w dwóch rajdach! Ale takim propozycjom się nie odmawia. Jestem zmotywowana i gotowa do walki. Wszystko działo się tak szybko, ale powtarzam sobie, że taka okazja zdarza się raz w życiu i nie można jej przegapić! Niedawno testowałam R2, który bardzo różni się od Twingo R1. Na pewno trochę mnie to przeraża, ale staram się szybko przyzwyczaić do nowego auta – powiedziała Evelien.

– Zdaję sobie sprawę, że ze względu na to, że jesteśmy żeńską załogą, oczy wszystkich będą zwrócone na nas, przez co czuje wielką odpowiedzialność na swoich barkach. Mam nadzieję jednak, że w chwili jak wystartujemy skoncetruje się w 100 procentach na prowadzeniu auta – przyznała De Corte.

Oficjalne otwarcie FTS 2011 nastąpi już w tym miesiącu podczas Rajdu Walonii. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.fiestasporttrophy.be

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze