Kobiece sławy na Amelia Island Concours d’Elegance 2011. Galeria i film

Lyn St. James, Janet Guthrie, Patty Moise, Denise McCluggage, Denise McCluggage - oto panie, które wzięły udział w seminarium poświęconym sukcesom kobiet w sporcie samochodowym. W minioną niedzielę odbyła się jedna z najbardziej prestiżowych imprez motoryzacyjnych na świecie Amelia Island Concours d'Elegance.

Od lewej: Lyn St. James, Jessica Brunelli, Erin Crocker, Judy Stropus, Janet Gutherie and Denise McCluggage.
fot.Roger Hart

Seminarium odbyło się w piątek w hotelu Ritz-Carlton na Amelia Island na Florydzie. Było to niezwykłe wydarzenie, ze względu na fakt, iż  w tym samym czasie zebrała się większość najważniejszych kobiet sportu motorowego. Lyn St. James, Janet Guthrie, Patty Moise, Denise McCluggage, Denise McCluggage, o których pisałyśmy już nie raz, to kobiety, które swoim wysiłkiem i nie wątpliwym talentem, niejednokrotnie torowały drogę obecnemu pokoleniu Pań do możliwości swobodnego udziału w różnych dyscyplinach sportu motorowego. Nie zabrakło też młodych gwiazd, wśród których warto wymienić chociażby Jessice Brunelli, 18-letnią gwiazdę NASCAR. Atmosfera spotkania, podczas którego rozmawiano o „cieniach i blaskach” udziału kobiet w sportach samochodowych, była niezapomniana, i stanowiła wstęp do tego co działo się w niedzielę.

Auto wyścigowe, którym Janet Gutherie startowała w  1977 w serii  Indy 500
fot. Roger Har

Jedną z najbardziej prestiżowych imprez Amelia Island Concours d’Elegance 2011 odbywającą się na terenie klubu golfowego Amelia Island odwiedziło ponad 15 000 oglądających.

W niedziele, podczas 16 rocznicy Amelia Island Concours d’Elegance 2011 zgromadzone pod gołym niebem perełki motoryzacji oceniano w kilku klasach. Warto wymienić między innymi klasę Hod Rod, Amerykańską klasę Open, Europejską klasę przedwojenną, ezoteryczną Orphan Concept oraz One Man’s Dream. W imprezie poza uczestnikami i zaproszonymi gości wzięło udział ponad 15 000 oglądających. Cały dochód z imprezy przeznaczono na hospicjum na Florydzie.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze