Kobieca słuchawka bluetooth
Chcesz prowadzić samochód bezpiecznie rozmawiając jednocześnie przez telefon komórkowy? Wystarczy zakupić zestaw głośnomówiący, lub słuchawkę w technologii bluetooth. Choć ta ostatnia nie grzeszy urodą, to już za pół roku będzie można nabyć elegancką, kobiecą słuchawkę ozdabianą kamieniami szlachetnymi.
![]() |
|
fot. Hybratech
|
Często w wielkich aglomeracjach widzi się na ulicach i samochodach gnające w pośpiechu bussines woman, których ubiór dopracowany jest w najdrobniejszym szczególe, a ze względów praktycznych muszą korzystać ze słuchawki bluetooth. Niestety, ten drobny detal psuje ogólną konfigurację stroju. W większości przypadków nie pasuje do kolczyków lub klipsów, kolorystycznie wyróżnia się swą bielą lub czernią na tle barw kobiecych kostiumów, w końcu jest „walającym” się po samochodzie przedmiotem, gdy jego właścicielka – zmęczona całodziennym noszeniem mało ergonomicznego przedmiotu na małżowinie – rzuci go… gdziekolwiek.
|
fot. Hybratech
|
Nadchodzi jednak wiekopomna chwila: ktoś wreszcie dostrzegł, że karierę w biznesie robią nie tylko mężczyźni i pomyślał o zaprojektowaniu eleganckiej słuchawki dedykowanej kobietom. Gdy funkcja rozmów telefonicznych przestaje być priorytetowa, słuchawkę można założyć na palec, składając ją w klasyczną obrączkę (jej rozmiar jest indywidualnie dobierany). Na niewielkich gabarytów ekranie wysokiej rozdzielczości Foled (flexible organic light emitting diode – bardzo trwały wyświetlacz LED, który można „wyginać”) wyświetlana jest wówczas data i przypomnienia z kalendarza, smsy, oraz połączenia przychodzące (istnieje możliwość projekcji imion i nazwisk zgodnych z książką teleadresową w konwencjonalnym telefonie). Gdy użytkowniczka ORB zechce odebrać rozmowę, zdejmuje tę technologiczną ozdóbkę z palca, rozkłada do ergonomicznych rozmiarów dostosowanych do kobiecej, zwykle mniejszej od męskiej, małżowiny usznej i urządzenie komunikuje się za pomocą rozwiązania bluetooth. Zasięg urządzenia ocenia się na 9 metrów, jest wodoodporne, a głośnik wmontowany w słuchawkę zawiera system redukcji szumów.
| ORB potrafi wyświetlać (od lewej): numery telefonów, smsy i przypomnienia z kalendarza. Dostępny jest w trzech widoczych na zdjęciu kolorach. |
![]() |
|
fot. Hybratech
|
Dla ceniących oryginalność pań przygotowano także gratkę: tę niebanalną słuchawkę można na indywidualne życzenie zamówić wysadzaną kamieniami szlachetnymi (cena przedmiotu jest wówczas uzależniona od rodzaju zastosowanego kamienia). Dostępne są także różne barwy wzorów: w kolorze srebrnym, złotym oraz grafitowym.
ORB będzie dostępny w styczniu 2010 roku za jedyne 129 dolarów (bez ekranu Foled), a 3 miesiące później będzie można kupić wersję z wyświetlaczem za 175 dolarów. Dostepny w rozmiarach S, M, L, XL
Za projekt odpowiada Hybra Advance Technology oraz AbsoluteNew.
|
fot. Hybratech
|
![]() |
|
fot. Hybratech
|
Źródło: Hybratech
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
Test Alpine A110 R Turini – ostatni benzynowy sprint
Przypatrzcie się porządnie i zapamiętajcie ten widok. Alpine A110 R to jedna z ostatnich okazji, by doświadczyć prawdziwej sportowej motoryzacji pachnącej benzyną, a nie kablem do ładowarki. W odmianie R – tej najbardziej radykalnej – Alpine nie udaje, że chce być grzeczne. To auto powstało z myślą o torze, a miasto traktuje raczej jak scenerię […] -
BMW Group Polska w 2025 roku: rekordy sprzedaży i zapowiedź dużych zmian
-
Test Ford Mustang Mach-E Rally – rajdowa stylówka czy coś więcej?
-
Test Mercedes-AMG E 53 Hybrid 4MATIC+. Czy ta hybryda boli?
-
-10°C i niemy diesel na parkingu. Winne są nie świece, a ten zapomniany element



Komentarze:
Anonymous - 5 marca 2021
Super rzecz tylko gdzie kupic ?
Anonymous - 5 marca 2021
Super rzecz tylko gdzie kupic ?