Kobieca moda Vintage na festiwalu Goodwood

Goodwood to jeden z największych festiwalów motoryzacyjnych w Wielkiej Brytanii. Niewiele osób jednak wie, że na tej światowej imprezie, szykowny ubiór jest równie chętnie nagradzany, co zachwycające auta. Oto przed paniami wielkie wyzwanie - moda vintage pasująca do klimatu wyścigów z połowy ubiegłego wieku.

fot. Goodwood Festival of Speed

Podczas trzech dni festiwalu, jeden z nich był dedykowany specjalnie dla kobiet. 17 września odbył się pokaz mody kobiecej w stylu lat od 40. do 60., gdzie za – zdaniem ekspertów – najlepszy i najbardziej klimatyczny ubiór, zwyciężczyni otrzymała szampana, kwiaty i szansę na występ na oficjalnym pokazie mody. Goodwood nie zapomniało także o panach, a nagrodą za najbardziej szykowny ubiór była butelka Jacka Danielsa. 

Aby ułatwić uczestniczkom przygotowania do konkursu, w Goodwood pojawiło się sporo stoisk z modą z tamtych lat, od sukienek po galanterię i bieliznę. Odpowiednie stoiska zostały przygotowane nawet dla dzieci. Wiadomo jednak, że ubiór to nie wszystko i liczy się całość prezentacji, dlatego też na stronie Goodwood można znaleźć filmy z poradami dotyczącymi makijażu i fryzury. 

To wszystko przy akompaniamencie pomruku silników najpiękniejszych aut zabytkowych, jakie tylko można sobie wymarzyć. Marzenie…

Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij tu.

fot. Goodwood Festival of Speed

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze