Klimatyzacja pachnąca lasem

Jeszcze niedawno klimatyzacja była marzeniem, a teraz są w nią wyposażone praktycznie wszystkie nowe samochody. Jednak nadal mamy o czym marzyć. Zapach lasu w środku samochodu? Byłoby miło...

Aromatyczna klimatyzacja…
fot. Infiniti

„Forest Air” to nowy system klimatyzacji opracowany przez firmę Infiniti, który na stałe ma zagościć w nowych modelach marki. Ten nietypowy układ „leśnego powietrza”, wyposażony w wewnętrzne i zewnętrzne czujniki ma za zadanie zapewnić właściwy poziom wilgotności w środku pojazdu, chroni też pasażerów samochodu przed nieprzyjemnymi zapachami – wykrywając smrodliwe wonie, czujniki zamykają wloty powietrza, a już zanieczyszczone powietrze znajdujące się wewnątrz auta, wydalają poza kabinę.

„Forest air” jest nie tylko układem dbającym o komfort jazdy, ale i o bezpieczeństwo alergików. Jak zapowiada producent, zamontowany w Infiniti nowy system klimatyzacji wraz z filtrem (z włókien nasion winogron) zapobiega przedostawaniu się do wnętrza samochodu alergenów i zatrzymuje ich aż o 88% więcej niż tradycyjny filtr!

No i na koniec najważniejsze i najmilsze – klimatyzacja zapewnia podróżującym samochodem przepiękny zapach lasu. Jesteście to sobie w stanie wyobrazić? Teraz tylko czekać na inne zapachy, może zapach morskiej bryzy albo świeżych kwiatów?

Najnowsze

Z iPhone’m się nie zgubisz

Kobiety są gadżeciarami, wiemy to z autopsji... Zatem zainteresują je zapewne mapy 40 europejskich państw do kupienia w Apple App Store, czyli najnowsza nawigacja Mobile Navigator do telefonu iPhone. Czy warto?

fot. App Store

Nawigacje GPS kiedyś należały do rzadkości. Dziś możemy je dostrzec w wielu samochodach, przymocowane do przedniej szyby pomagają nam się odnaleźć w gąszczu ulic i uliczek. Całe szczęście nawigacja nie musi być jednak kolejnym urządzeniem, które musimy kupić. Dziś wystarczy dobry telefon komórkowy lub przenośna konsola do gier, odpowiednie oprogramowanie i ruszamy w drogę.  

Mobile Navigator do iPhone’a to 40 wirtualnych map europejskich, automatyczna zmiana trybu dziennego i nocnego, możliwość dzielenia się z innymi swoim aktualnym położeniem oraz opcja planowania tras i ostrzegania o niebezpieczeństwie na drogach. Oprogramowanie jest dostępne tylko w sklepie internetowym Apple, jego koszt wynosi ok. 340 zł.

Naszym zdaniem możliwość skorzystania z nawigacji bez zakupu kolejnego urządzenia to duży plus, ponadto to kolejna przydatna funkcja w iPhone’ie. Nam się podoba! 

Najnowsze

Chopper dla naszej pociechy

Jeśli marzyłyście o chopperze, ale nie miałyście okazji spełnić marzenia, teraz jest na to okazja. Powstała replika choppera słynnego Roberta Craig'a „Evel" Knivel'a dedykowana dzieciom co prawda, ale i rodzic oko nacieszy.

Rasowa zabawka. Dziecko ma uciechę, a my raczymy nasz zmysł wzroku…
fot. Evel Knievel Chopper

Silnik, nisko podwieszone siodełko, wysoka kierownica, rasowo wydłużony widelec, chromowane wykończenia, reflektor i koła – brzmi jak opis prawdziwego street cruiser’a. Prawie… ten opisywany ma silnik o mocy 12 voltów i rozpędza się do 4 mil na godzinę. Jest jednak wierną, limitowaną kopią repliki motocykla amerykańskiego motocyklisty – kaskadera Roberta Craig „Evel” Knievel’a – autora rekordu świata polegającego na przeskoczeniu 19 samochodów. Cenę również ma jak na chopper kuszącą – jedyne 1200 złotych. Niby tanio, a jednak dość drogo jak na zabawkę…

Motocykl dedykowano dzieciom pomiędzy 3 a 6 rokiem życia.

Najnowsze

Pornografia w BMW M3 – film

To po prostu trzeba zobaczyć! BMW M3 w roli głównej, na siedzeniu pasażera piękna kobieta, która płaci za... Zobaczcie na własne oczy! Aż strach pomyśleć jakby reagowała, gdyby sama prowadziła ten wyjątkowy samochód... Już niebawem nasz test M3 na Motocaina.pl!

To tylko namiastka tego, co niebawem przeczytasz o BMW M3 na Motocaina.pl !
fot. Motocaina

Ten film to majstersztyk reklamowy. Żal tylko, że tak rzadko się zdarza, by sportowymi maszynami kierowały kobiety. Brakuje takich ujęć. Tymczasem „zadawalamy się” 😉 wyobrażeniem, jakbyśmy same prowadziły to auto…

JUŻ NIEBAWEM NA MOTOCAINA.PL NASZ NIESAMOWITY TEST NAJNOWSZEJ BMW M3!

 „Living in the Lights” – bo taki tytuł nosi ten film, został wyreżyserowany przez zwycięzcę Baja 500 (najpopularniejsze wyścigi terenowe na świecie) – Mike’a „Mouse” McCoy – entuzjastę motoryzacji wszelkiej. Miejsce: Los Angeles.

Film jest częścią biznesowej kampanii promocyjnej zespołu Bandito Garage – ich próbką możliwości, co mogą zrobić dla klienta motoryzacyjnego. Specjalnością tego teamu są producje w sytuacjach ekstremalnych, mających wywierać kontrowersje lub skrajne emocje. W „Living in the Lights” M3 było filmowane z 15 różnych kątów i kamer, na specjalnej konstrukcji żurawiach i statywach. Niesamowitą pracę wykonali też montażyści.

 

Film jest wyraźnie zainspirowany produkcją słynnego reżysera Claude’a Lelouch pt. „C’était un rendez-vous”, który także trzeba obejrzeć.

Najnowsze

Wystartował rajd pań

Polskie aktorki, piosenkarki i prezenterki zaproszone do udziału w imprezie Rajdu Pięknych Pań - Lancia Gran Turismo, już wystartowały. Będziemy na bieżąco śledzić postępy uczestniczek, dostarczając Wam ciekawych zdjęć z imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia dotychczasowych zdjęć.

Najnowsze