Klimatyzacja do kasku motocyklowego

Klimatyzacja do kasku motocyklowego
Oto jest klimatyzacja w kasku motocyklowym! Wydawałoby się rzecz niewykonalna, a jednak!

Klimatyzacja do kasku motocyklowego
Klimatyzator BlueSnap działa poprzez przepuszczanie gorącego, zewnętrznego powietrza przez zwilżony filtr. Jego zamontowanie pozwala na obniżenie temperatury o 6-15 stopni w stosunku do tej, która panuje na zewnątrz. Bateria 2500mAh pozwala na pracę do 10 godzin na jednym ładowaniu (micro USB), które trwa 5-6 godzin.

Klimatyzacja do kasku motocyklowego
Klimatyzator pasuje do kasków integralnych, choć czasami może się zdarzyć, że do montażu opaski należy użyć dodatkowego rzepa stabilizującego. Montaż samego klimatyzatora jest bardzo szybki ok. 30 sekund, dzięki funkcji „Snap-and-Go”.

Klimatyzacja do kasku motocyklowego
U podstawy korpusu urządzenia umieszczony jest pojemnik na wodę 60 ml z blokadą przepływu. Jego uzupełnienie pozwala na 2h ciągłej pracy. Wyżej jest filtr (trzeba go wymieniać co 3-6 miesięcy) oraz wentylator, który można wyłączyć przy prędkości stałej powyżej 50 km/h, kiedy kask otrzymuje wyższy nawiew zewnętrzny i dzięki temu klimatyzacja nadal działa.

Do plusów tego rozwiązania należy zaliczyć to, że po prostu działa i w krajach, gdzie panuje nieznośny upał to praktyczne rozwiązanie. Użytkownicy widzą także minusy tego urządzenia: zbyt duży rozmiar, brak wskaźnika poziomu wody oraz brak możliwości zatrzymania przepływu powietrza podczas jazdy.

Cena urządzenia to 1948 rupli indyjskich, czyli ok. 104 zł. Więcej informacji i sklep znajdziecie na stronie producenta: https://www.bluarmorhelmets.com

 

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.