Klaudia Szmaj: żużel uczy ją wytrwałości

08 stycznia 2013
Klaudia Szmaj miała szansę zostać pierwszą Polką z licencją żużlową. Egzamin, do którego przystąpiła w październiku w Bydgoszczy, niestety oblała. 16-latka nie zamierza się jednak poddawać: w tym roku spróbuje ponownie.

Klaudia jest kuzynka mistrza świata juniorów Macieja Janowskiego. To on zaraził ją pasją żużlową i namówił do walki o licencję. Wsparcie miała także u taty, kibica żużla, który jest jej mechanikiem i menedżerem.

Klaudia Szmaj
fot. falubaz.com

Egzamin na licencję składa się z trzech etapów. W części praktycznej zawodnik – najpierw sam, potem w czteroosobowej ekipie – musi pokonać cztery okrążenia na czas. Klaudia niestety przeliczyła się na starcie, dodała za dużo gazu i upadła. Każdy upadek oznacza zaś dyskwalifikację. Komisja była pod tym względem nieubłagana, chociaż pozostali zawodnicy serdecznie wstawiali się za młodą wrocławianką.

Klaudia otrząsnęła się po porażce i zimę spędza intensywnie trenując – na co dzień w Stowarzyszeniu Miłośników Miniżużla "Orlęta" w Bąkowie. Już zapowiedziała, że przy pierwszej najbliższej okazji spróbuje ponownie. Trzymamy kciuki!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Podobne artykuły

Motocaina na Youtube

Najnowsze artykuły

Motocaina na Instagramie

Gorące dyskusje