Klaudia Szmaj: żużel uczy ją wytrwałości

08 stycznia 2013
Klaudia Szmaj miała szansę zostać pierwszą Polką z licencją żużlową. Egzamin, do którego przystąpiła w październiku w Bydgoszczy, niestety oblała. 16-latka nie zamierza się jednak poddawać: w tym roku spróbuje ponownie.

Klaudia jest kuzynka mistrza świata juniorów Macieja Janowskiego. To on zaraził ją pasją żużlową i namówił do walki o licencję. Wsparcie miała także u taty, kibica żużla, który jest jej mechanikiem i menedżerem.

Klaudia Szmaj
fot. falubaz.com

Egzamin na licencję składa się z trzech etapów. W części praktycznej zawodnik – najpierw sam, potem w czteroosobowej ekipie – musi pokonać cztery okrążenia na czas. Klaudia niestety przeliczyła się na starcie, dodała za dużo gazu i upadła. Każdy upadek oznacza zaś dyskwalifikację. Komisja była pod tym względem nieubłagana, chociaż pozostali zawodnicy serdecznie wstawiali się za młodą wrocławianką.

Klaudia otrząsnęła się po porażce i zimę spędza intensywnie trenując – na co dzień w Stowarzyszeniu Miłośników Miniżużla "Orlęta" w Bąkowie. Już zapowiedziała, że przy pierwszej najbliższej okazji spróbuje ponownie. Trzymamy kciuki!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!