Klasyczny Peugeot dla najmłodszych

Lato to najlepszy okres żeby dzieci mogły realizować motoryzacyjną pasję. Peugeot przygotował przy współpracy firmy Baghera zabawkowe auta nawiązujące do klasycznych modeli.

Francuski producent przygotował dla najmłodszych pojazd napędzany na pedały, który nawiązuje do modelu 402 coupe. Auto jest dostępne w kolorze niebieskim (nawiązuje do egzemplarza z Le Mans) i beżowym. Niestety nie jest tani. Rodzice będą musieli zainwestować 149 euro.

Jeśli poszukujecie czegoś mniejszego to w najnowszej kolekcji francuskiego producenta znajdują się mniejsze modele. Zabawka o nazwie L45 jest dostępna za 39,90 euro. Upamiętnia wyścig Indianapolis 500 z 1916 roku. Ma minimalistyczny wygląd i jest wykonana z drewna. Za tą samą cenę można kupić pomniejszoną wersję modelu 402 coupe.

W ofercie jest jeszcze trochę nowszy model nawiązujący do modelu 205 GTI. Oklejony w barwach Peugeot Sport kosztuje 19 euro. Wszystkie zabawki są dostępne w sklepie internetowym marki Peugeot.

Najnowsze

Porsche 911 R – doskonała inwestycja?

Wystarczyło tylko pięć miesięcy od premiery Porsche 911 R żeby cena limitowanej edycji osiągnęła astronomiczny poziom. Jeden z egzemplarzy wystawiono za siedmiokrotność ceny bazowej.

Specjalna edycja Porsche 911 R trafiła do sprzedaży za 180 tys. dolarów. Auto wyposażono w sześciocylindrowy silnik typu bokser połączony z manualną skrzynia o sześciu przełożeniach, a całość skonfigurowano tak, żeby dostarczyć jak największej frajdy z jazdy dla kierowcy. Wszystkie 991 egzemplarzy tej wersji sprzedało się zanim auto zadebiutowało na targach w Genewie. Już wtedy specjaliści szacowali, że ceny tej wersji na rynku wtórnym mogą osiągnąć niebotyczny poziom w bardzo krótkim odstępie czasu.

Wystarczyło zaledwie pięć miesięcy od premiery, a na jednym z serwisów ogłoszeniowych pojawił się egzemplarz Porsche 911 R wystawiony za kwotę 1,32 mln dolarów. 

Jednak ceny 911 R mogą niebawem spaść, ponieważ Porsche przygotowuje model 991.2 GT3, który będzie także wyposażony w skrzynię ręczną, ale jednostka pracująca pod tylną klapą będzie już turbodoładowana, co może nie przypaść do gustu ortodoksyjnym fanom marki. W ten sposób 911 R będzie ostatnim, najmocniejszym Porsche wyposażonym w silnik wolnossący i ręczną skrzynię.

Najnowsze

Grał w Pokemony, uderzył w policję

Granie w Pokemon Go wymaga patrzenia w ekran telefonu i przemieszczania się. Niektórzy dodają do tego połączenia samochód. Skutki jak zwykle są tragiczne.

Pewien młody Amerykanin grał w Pokemon Go jednocześnie prowadząc samochód. W pewnym momencie jadąc nie zauważył, że zmierza wprost na prawidłowo zaparkowany radiowóz. Całą sytuację zarejestrowała kamera funkcjonariuszy policji, którzy stali obok i rozmawiali. 

Kierowca Toyoty RAV4 po uderzeniu zatrzymał się dalej. Wysiadając z samochodu pokazał telefon komórkowy i powiedział do policjantów: „No i co mi przyszło z gry w tę głupią grę”. 

Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało, ale mogłoby się skończyć tragicznie gdyby na pasach znalazł się pieszy. Przedstawiciele policji opublikowali nagranie i zaapelowali do wszystkich kierowców o powstrzymanie się od gry podczas jazdy samochodem.

https://www.youtube.com/watch?v=KCz3abgH4r4

Najnowsze

BMW wyprodukuje pickupa?

Po tym jak BMW postanowiło wejść w segment minivanów, wielu fanów bawarskiej marki skrytykowało ten ruch. Od dłuższego czasu plotkuje się, że producent jest zainteresowany produkcją pickupa.

W zeszłym roku szef BMW na region Azji, Pacyfiku i Południowej Afryki powiedział, że taki samochód nie wpisuje się w geny bawarskiej marki. Jednak kilka miesięcy później dyrektor zarządzający australijskiego oddziału BMW odpowiedział: „Nigdy nie mów nigdy”.

Ostatnia poważniejsza wzmianka na temat pickupa od BMW była żartem przygotowanym z okazji Prima Aprilis. Jednak pomysł na model z otwartą przestrzenią bagażową pozostał w głowach włodarzy marki. Tym bardziej, że największy konkurent – Mercedes, przygotowuje pickupa, który zadebiutuje w segmencie premium. Auto powstanie przy współpracy Nissana i będzie bazował technicznie na modelu Navara. 

Specjaliści z rynku motoryzacyjnego oceniają, że zapotrzebowanie na samochody o nadwoziu pickup z segmentu premium jest spore. Jeżeli eksperyment Mercedesa o nazwie GLT się sprawdzi, konkurencja ruszy za nim w pościg. BMW miałoby ułatwione zadanie, ponieważ od jakiegoś czasu współpracuje z Toyotą, która produkuje znanego na całym świecie Hiluxa. Na razie jest to daleko posunięta spekulacja, ale jakiś czas temu przednionapędowe BMW było również nie do pomyślenia.

Najnowsze

Toyota Corolla – samochód, którego nic nie zatrzyma

Toyota jest jednym z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie, a samochody japońskiej marki uchodzą za bezawaryjne. Patrząc na ten film można dodać, że są również nieśmiertelne.

Jeżeli myśleliście, że na drogach w Rosji dzieje się sporo, to zobaczcie co dzieje się w Pakistanie. Nie mamy pojęcia co się stało się z tą Toyotą Corolla, ale wygląda jakby zaliczyła zbliżenie z drzewem. 

To jednak nie powstrzymało samochodu, które nie dość że roztrzaskane, to jeszcze złamane w pół podróżowało po mieście. Być może zmierzało właśnie do warsztatu. Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć!

Najnowsze