Edyta Klim

Klapki z opon – ekologiczne i modne TireFlops

Wykonywanie klapek ze starych opon jest popularne w biedniejszych krajach, gdzie potrzeba stała się matką wynalazku. Pomysł postanowiła wykorzystać firma GomaVial, która wprowadza na rynek klapki z podeszwą, będącą fragmentem opony.

Celem firmy jest wykorzystanie zaawansowanej technologicznie budowy opony do stworzenia nowego produktu – modnego i funkcjonalnego. By swój zamysł zrealizować pomysłodawcy projektu zdecydowali się zbierać budżet na start poprzez program Kickstarter. Był to pomysł bardzo dobry, bo udało się pozyskać 106% potrzebnych środków! Czekamy na informacje o początku sprzedaży, a cena klapków z opony ma oscylować w okolicy 70 zł.

Klapki mają mieć podeszwę z fragmentu opony wraz z zachowanym bieżnikiem. Dla wygody, od strony stopy, klapek jest wyścielony pianką Eva w fantastycznych kolorach (nie pozwala na ślizganie się stopy), a paski są także wykonane z przetworzonej opony (elastyczne i trwałe).

Sam pomysł wykorzystania starych opon do stworzenia obuwia zapoczątkowały, prawdopodobnie pasterskie plemiona Masajów, celem chronienia stóp przed kaleczącymi je roślinami. Wkrótce pomysł rozprzestrzenił się po innych krajach i stał się także hitem dla turystów, którzy ręcznie wykonane klapki (Akala) przywozili na pamiątkę z egzotycznych podróży.

BMW Motorrad prezentuje nowy motocykl R 18 Dragster

Klapki były bardzo praktyczne, bo dzięki wykorzystaniu materiału z opony uzyskiwały niesamowitą trwałość i przyczepność do podłoża. Były też tańszą alternatywą dla butów ze sklepu. Kawałek gumy plus fantazja twórcy czyni ten produkt na tyle atrakcyjny, że rozkręcający się biznes GomaVial ma wielkie szanse na powodzenie! Klapki są wygodne i trwałe. TireFlops są idealne na basen, pod prysznic lub na plażę, gdzie zostawiają za sobą ślad bieżnika opony.

BMW Motorrad prezentuje nowy motocykl R 18 Dragster

Takie klapki można też wykonać samodzielnie – przykładowe prezentacje:

http://kobieta.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic-sandaly-ze-starej-opony

http://whatthecool.com/post/938797655/homemade-sandals-made-out-of-tires

http://www.hollowtop.com/sandals.htm

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta: na stronie producenta: http://www.tireflops.com/

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Czy będą do wyboru modele z zimowym, letnim i całorocznym bieżnikiem? Interesują mnie również podeszwy do drfitu.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze