Edyta Klim

Klapki dla Gambii

Akcja „Klapki dla Gambii” to projekt społeczno-humanitarny, którego celem jest pomoc dzieciom w Gambii. Zbiórkę aktywnie wspierają motocykliści.

Gambia to najmniejszy afrykański kraj i według statystyk jeden z dziesięciu najbiedniejszych na świecie. Dlatego też wiele dzieci chodzi tam na co dzień boso, a skaleczone stopy bardzo często są źródłem infekcji, zakażeń i chorób. Dodatkowo jest to większe narażenie na ukąszenie przez węże, skorpiony i insekty.

Klapki są tam jak najbardziej potrzebne i przydatne, bo są praktyczne, profilaktyczne i trwałe. Najlepiej w tym klimacie sprawdzają się klapki z tworzywa, typu japonki i crocsy.

To już druga edycja tej akcji, rok temu rozdano 680 par klapków:

– Wymyśliliśmy w 2017 roku na bielskiej ATH akcję „Klapki dla Gambii”. Naszym celem jest zebranie jak największej ilości dziecięcych klapków dla afrykańskich maluchów z Gambii. Serdecznie zapraszamy do bezinteresownego wsparcia naszej inicjatywy oraz dopingowania i śledzenia przebiegu projektu! Już tego lata wszystkie zebrane klapki zostaną zawiezione transportem samochodowym do Gambii i tam rozdane potrzebującym. Jeśli zbierzemy dużo klapków to wyślemy wszystko kontenerem na statku, a na miejscu będziemy rozdawać – tak piszą o akcji organizatorzy: Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej i dr Maciej Kalarus oraz Koło Naukowe Horyzont.

Akcję wspierają i promują także motocykliści podróżujący po Gambii:

– Od kliku lat jako podrozemotocyklowe.com regularnie jeździmy do Gambii i zawsze staramy się zawieźć tam ze sobą coś, co może się, w tym najmniejszym kraju Afryki, przydać dzieciom: przybory szkolne, piłki do gry, czasami zabawki. Niestety, podróżując na motocyklach mamy mocno ograniczoną przestrzeń bagażową i choćbyśmy zrezygnowali z połowy własnych rzeczy, to i tak za wiele nie zabierzemy. Na szczęście są tacy, którzy pojadą tam latem wielkim samochodem i mogą zabrać więcej! – tak promują akcję Barbara Grad-Kowalczyk i Piotr Kowalczyk w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/205323186748243/

Zbiórka klapków będzie trwała do końca czerwca. Już teraz do akcji przyłączyło się 200 szkół, przedszkoli i innych organizacji, gdzie w do specjalnie przygotowanych przez organizatora kartonów można wrzucać klapki.

Klapki można też dostarczać indywidualnie na adres:

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsko-Białej,
ul. Willowa 2, budynek L, pokój 306, 43-309 Bielsko-Biała.

Jeżeli nie macie czasu na zakupy i odwiedzenie poczty, to klapki można zakupić w domu poprzez serwis allegro, opłacić i podać sprzedawcy powyższy adres do ich wysyłki. Organizatorzy zachęcają także do podpisywania klapków w geście solidarności.

Strona akcji: https://klapkidlagambii.pl/

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze