Klapki dla Gambii

Klapki dla Gambii
Akcja „Klapki dla Gambii” to projekt społeczno-humanitarny, którego celem jest pomoc dzieciom w Gambii. Zbiórkę aktywnie wspierają motocykliści.

Klapki dla Gambii
Gambia to najmniejszy afrykański kraj i według statystyk jeden z dziesięciu najbiedniejszych na świecie. Dlatego też wiele dzieci chodzi tam na co dzień boso, a skaleczone stopy bardzo często są źródłem infekcji, zakażeń i chorób. Dodatkowo jest to większe narażenie na ukąszenie przez węże, skorpiony i insekty.

Klapki są tam jak najbardziej potrzebne i przydatne, bo są praktyczne, profilaktyczne i trwałe. Najlepiej w tym klimacie sprawdzają się klapki z tworzywa, typu japonki i crocsy.

To już druga edycja tej akcji, rok temu rozdano 680 par klapków:

- Wymyśliliśmy w 2017 roku na bielskiej ATH akcję „Klapki dla Gambii”. Naszym celem jest zebranie jak największej ilości dziecięcych klapków dla afrykańskich maluchów z Gambii. Serdecznie zapraszamy do bezinteresownego wsparcia naszej inicjatywy oraz dopingowania i śledzenia przebiegu projektu! Już tego lata wszystkie zebrane klapki zostaną zawiezione transportem samochodowym do Gambii i tam rozdane potrzebującym. Jeśli zbierzemy dużo klapków to wyślemy wszystko kontenerem na statku, a na miejscu będziemy rozdawać – tak piszą o akcji organizatorzy: Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej i dr Maciej Kalarus oraz Koło Naukowe Horyzont.

Akcję wspierają i promują także motocykliści podróżujący po Gambii:

- Od kliku lat jako podrozemotocyklowe.com regularnie jeździmy do Gambii i zawsze staramy się zawieźć tam ze sobą coś, co może się, w tym najmniejszym kraju Afryki, przydać dzieciom: przybory szkolne, piłki do gry, czasami zabawki. Niestety, podróżując na motocyklach mamy mocno ograniczoną przestrzeń bagażową i choćbyśmy zrezygnowali z połowy własnych rzeczy, to i tak za wiele nie zabierzemy. Na szczęście są tacy, którzy pojadą tam latem wielkim samochodem i mogą zabrać więcej! – tak promują akcję Barbara Grad-Kowalczyk i Piotr Kowalczyk w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/205323186748243/

Zbiórka klapków będzie trwała do końca czerwca. Już teraz do akcji przyłączyło się 200 szkół, przedszkoli i innych organizacji, gdzie w do specjalnie przygotowanych przez organizatora kartonów można wrzucać klapki.

Klapki dla Gambii

Klapki można też dostarczać indywidualnie na adres:

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsko-Białej,
ul. Willowa 2, budynek L, pokój 306, 43-309 Bielsko-Biała.

Jeżeli nie macie czasu na zakupy i odwiedzenie poczty, to klapki można zakupić w domu poprzez serwis allegro, opłacić i podać sprzedawcy powyższy adres do ich wysyłki. Organizatorzy zachęcają także do podpisywania klapków w geście solidarności.

Klapki dla Gambii

Strona akcji: https://klapkidlagambii.pl/

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.