Kino i gralnia na czterech kółkach – obejrzyj!

Olbrzymia plazma i głośniki, podręczna lodówka na zimną Colę i wygodne fotele to definicja dobrego domowego kina. Wystarczy dodać do tego cztery konsole Xbox 360 by mieć również dobre miejsce do grania, co ciekawe... na czterech kółkach.

Kino, samochód, gralnia?
fot. SEMA CAR SHOWS

Toyota Tacoma All Terrain Gamer to idealne miejsce dla kinomaniaków i graczy, a zarazem pojazd z pogranicza samochodów użytkowych i pojazdów futurystycznych – bliżej mu jednak do tej pierwszej kategorii. Choć nie przyzwyczailiśmy się by samochody spełniały aż tak wiele funkcji i potrafiły sprostać naszym nawet najbardziej niesamowitym potrzebom, czasy się zmieniają i nawet kino czy kącik do grania da się teraz przenieść na cztery kółka. Toyota wie coś o tym…

ATG wyposażony jest w cztery 24 calowe monitory Samsunga, cztery konsole Xbox 360 Elite, wzmacniacz, subwoofer, osiem głośników oraz lodówkę. W wersji zaprezentowanej na SEMA CAR SHOWS 2009 w Las Vegas tył auta zdobi 66 calowa plazma Sharp. Tacoma zwraca uwagę ciekawą stylistyką, kolorem nadwozia i oryginalnym, wymalowanym wzorem.

Na razie auto będzie służyć jako pojazd reklamowy, prezentowany podczas eventów. Czy kiedyś posłuży na kempingach jako kino? To się dopiero okaże – na razie zapraszamy na krótką prezentację.

Najnowsze

Rosberg w Mercedesie

Następny kierowca został przypisany! Wiemy już napewno, w jakim teamie będzie jeździł od przyszłego sezonu Nico Rosberg.

Nico Rosberg
fot. Williams

Jak ogłosił dzisiaj Mercedes-Benz Motorsport Nico Rosberg podpisał umowę z zespołem kierowanym przez Rossa Brawna. O nabyciu udziałów Brawn GP przez Mercedesa pisałyśmy kilka dni temu.

Można powiedzieć, że 24-letni dziś niemiecki kierowca zaczynał swoją karierę zawodniczą od współpracy z Mercedesem i teraz do niego wraca. Już w wieku 12 lat brał udział w programie wspierania młodych talentów prowadzonym przez zespół MBM (Mercedes-Benz McLaren). Jak wielu innych kierowców w drodze do F1 przeszedł kolejne etapy od Formuły A, gdzie zdobył 2. miejsce w mistrzostwach Europy w roku 2000, poprzez Formula BMW, której został mistrzem dwa lata później. W nagrodę w wieku 17 lat Nico testował bolid F1 i jest namłodszym jak dotąd zawodnikiem, który miał taką możliwość. Następne etapy w karierze Rosberga to Formula 3 Euro Series i GP2. W tej drugiej zdobył tytuł mistrzowski w 2005 roku.
W Formule 1 niemiecki kierowca zadebiutował w wyścigu o GP Bahrajnu w sezonie 2006 w zespole Williamsa, z którym związany był  przez ostatnie trzy sezony. Jego najlepszy wynik to 2. miejsce w GP Singapuru w 2008 roku. Sezon 2009 był najlepszy jak do tej pory – Nico w klasyfikacji generalnej zajął 7. miejsce.

 

Najnowsze

Jonas Messing o kobietach na żużlu

Jonas Messing jest zawodnikiem żużlowym, który w swojej karierze miał okazję stanąć pod taśmą startową wspólnie z kobietą. W Szwecji nikogo nie dziwi, że płeć piekna próbuje swoich sił na żużlowych owalach. Jonas zdradził nam co sądzi o kobitach startujących na żużlu.

fot. Kinga Wachowska

– Niestety nie ma zbyt wielu dziewczyn, które ścigają się na żużlu, więc trudno jest w sposób obiektywny ocenić ich możliwości. Dla mnie nie jest problemem to, że kobiety chcą się ścigać. Uważam, że mogłoby to być urozmaiceniem tego sportu, szczególnie gdyby ilość startujących kobiet mogła pozwolić na stworzenie ich własnej ligi – mówi Jonas. 

Zawodnik w początkach swojej kariery trenował razem z dziewczyną. Obok niego pod taśmą stała Carolina Niemonen. Jak ocenia jej poczynania?

 

 

fot. Kinga Wachowska

– Jeździliśmy wtedy na motocyklach o pojemności 80 cm3. W sumie większość zawodników zaczyna właśnie od takich motocykli. Pamiętam, że był to mój pierwszy sezon. Przyznam, że wtedy Carolina radziła sobie bardzo dobrze. W sumie byłem nawet trochę zaskoczony, ale pozytywnie. Kiedy przyszedł czas na profesjonalny speedway, nie miałem już więcej okazji pościągać się z dziewczynami. Być może jeszcze kiedyś natrafi się taka okazja – dodaje Messing. 

Jak widać, nawet dla tej „silniejszej” płci nie jest problemem zapał dziewczyn do uprawiania ciężkich sportów motorowych. Tym bardziej czasem trudno jest zrozumieć, dlaczego Polska przez tak długi czas stanowiła wyjątek (zakaz uprawiania speedwaya przez kobiety zniesiono w tym roku), a co za tym idzie, dlaczego w naszym kraju nie można pomóc i dać szansy tym, którzy kochają żużel?

Najnowsze

Biżuteria samochodu – jak kupować felgi?

Piękne obręcze są cenną biżuteria auta. Odpowiednio dobrana felga może zapewnić oryginalny design samochodu. W zależności od upodobań właściciela pojazdu dodaje charakteru, elegancji, czy lekkości.

Biżuteria auta? Np. polerowane felgi Hatrge – idealne do aut BMW – o średnicy od 18 do 22 cali.
fot. Hartge

Nie trzeba być znawcą motoryzacji, by doceniać efekt, jaki nadają autu felgi. Przy zalewie coraz ciekawszych samochodów na polskich drogach, kierowcy coraz częściej szukają sposobu na zindywidualizowanie swoich pojazdów. Im bardziej niepowtarzalne, tym lepiej. Zauważa się, że z roku na rok wskaźniki sprzedaży felg wzrastają, a ich producenci prześcigają się w tworzeniu nowych wzorów obręczy.

Nie tylko wygląd
Poza niezaprzeczalną ozdobą auta, kobiety zwracają uwagę także komfort jazdy. Należy zatem pamiętać o wymogach, które muszą być spełnione, by dokonać najlepszego wyboru. Średnica, rozstaw śrub, obsadzenie felgi i średnica otworu centralnego, to najważniejsze z parametrów, jakimi trzeba się posłużyć przy zakupie, poza samym wyglądem felgi.

Gdzie szukać

fot. felgi.pl

Internet jest nie tylko dobrym miejscem zakupu, ale również źródłem wiedzy i przydatnych informacji. Wg badań SMB w 2008 roku Polacy na zakupy on-line wydali ponad 11 miliardów złotych, natomiast 90% polskich internautów wykorzystuje na co dzień internet przy decyzji zakupu poza siecią. Zasięgnięcie cennych porad nie wymaga wychodzenia z domu, a by zobaczyć felgi na swoim aucie wcale nie trzeba ich na nie zakładać.

Przymierzalnia felg
Felgi.pl udostępniło ostatnio przydatną funkcjonalność, polegającą na wstawieniu wykonanego przez siebie zdjęcia własnego pojazdu. Już teraz każda właścicielka swoich czterech kółek może bez wysiłku przymierzać i sprawdzać do woli, jaki wzór obreczy pasuje lepiej do ukochanego samochodu.  Konfigurator jest bardzo prostą w użyciu aplikacją, a przymierzenie kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu felg na własnym aucie w salonie, byłoby praktycznie niemożliwe. W serwisie trwa też obecnie konkurs, w którym do wygrania jest 5 kompletów felg. Więcej na www.konkurs.felgi.pl

Najnowsze

Koty za kierownicą

Jak nauczyć dzieci, że można jeździć bezpiecznie: w fotelikach, zapięci w pasach, czy dlaczego nie wolno zatrzymywać się na poboczach? Wystarczy im czytać odpowiednie lektury. „Kocie podróże małe i duże" - pierwsza książka dla dzieci o bezpieczeństwie podczas podróży samochodem.

Książka jest zbiorem trzech zabawnych, wierszowanych i bogato ilustrowanych opowiadań o przesympatycznej rodzinie państwa Kotów. Tata Kot (pracownik banku), mama Kotka (gospodyni domowa z wyboru) razem z dziećmi – Kitką i Kitkiem – mieszkają w Warszawie, na Mokotowie. Mimo, że bardzo lubią korzystać z uroków miasta, to przede wszystkim kochają podróże samochodem.

fot. Wydawnictwo MCA

Niestety, małe koty często sprawiają swoim rodzicom kłopoty – zwłaszcza wtedy, gdy mama lub tata próbują wymóc na nich podporządkowanie się zasadom bezpieczeństwa. Kitka z Kitkiem buntują się przeciw wszystkiemu i udając, że nie nic nie wiedzą na ten temat, w związku z czym zadają rodzicom mnóstwo stale powtarzających się pytań – dlaczego trzeba zapinać pasy?, dlaczego nie wolno zatrzymywać się na poboczach?, dlaczego nie wolno przekraczać prędkości?
Na szczęście, za każdym razem zanim pan Kot i pani Kotka ostatecznie załamią ręce Kitce i Kitkowi przydarza się przygoda, która ostatecznie przekonuje ich, że zasady bezpieczeństwa to nie żarty.

Rozdział pierwszy zatytułowany „Dla tych wszystkich, co nie wiedzą, po co w fotelikach siedzą” dedykowany jest zarówno małym buntownikom, którzy nie chcą siedzieć w fotelikach w trakcie podróży, jak i tym dzieciom, które w nich podróżują, nie do końca wiedząc przed czym foteliki je chronią.

Rozdział drugi pod tytułem: „Dla tych, którzy podróżują i się często zatrzymują”. Ta część adresowana jest do tych dzieci, które znudzone jazdą pod różnymi pretekstami, wymuszają na rodzicach postoje. Jest w niej również nawiązanie do zatrzymywania się „za potrzebą” lub po szybkie zakupy na poboczach, która to sytuacja utrudnia ruch innym użytkownikom dróg.

Rozdział trzeci „Od dzisiaj koniec z pośpiechem, podróżujemy z uśmiechem” porusza temat dozwolonej prędkości. Ta śmieszna, a jednocześnie pouczająca opowieść pomoże dzieciom zrozumieć, że pośpiech podczas jazdy samochodem prowadzi do nerwowych sytuacji i braku kultury na drogach. Dzieci dowiedzą się w jaki sposób kierowcy dostosowują prędkość jazdy do znaków ją ograniczających. 

Polecamy! Więcej na temat książki na stronie www.podrozenamedal.pl.

Najnowsze