Edyta Klim

Kinetik – bułgarski start-up, budujący pojazdy elektryczne

Kinetik to mała grupa inżynierów, która od podstaw buduje pojazdy elektryczne. Na swoim koncie mają już prototyp elektrycznego samochodu sportowego i gokarta, którego produkcja ruszy na wiosnę 2021 roku.

Bułgarski start-up Kinetik istnieje od 2016 roku, a celem jego powstania było stworzenie elektrycznego samochodu sportowego do jazdy po torze. W pełni działający 07 Prototype zaprezentowano na Forum Innowacji Johna Atanasoffa pod koniec 2019 roku.

Bazą pojazdu 07 Prototype jest Lotus 7, jednak 91 % elementów powstało od nowa, a samo nadwozie pochodzi z największej drukarki 3D na Bałkanach. Waga samochodu to 648 kg. Silnik 07 Prototype oferuje 650KM (681 Nm), przyspieszenie do 100 km/h w czasie 4,8 sekundy i maksymalną prędkość 193 km/h. 

Kinetik stawia na jakość i indywidualność, dlatego wiele elementów tego pojazdu można konfigurować według własnych upodobań. Producent korzysta z własnych akumulatorów, a przy budowie opiera się na innowacyjnych pomysłach własnych inżynierów.

Na szerszą skalę, od wiosny 2021 roku, Kinetik zaoferuje w sprzedaży swojego elektrycznego eGo Karta w cenie 11900 euro. Jego nadwozie także pochodzi z drukarki 3D i stylem nawiązuje do większego brata 07 Prototype. Pojazd waży 97 kg.

Nowy eGo Kart rozpędza się maksymalnie do 96 km/h, a napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 20 kW (90 Nm). Prędkość 90 km/h można już uzyskać po 3,9 sekundy! Pełny akumulator pozwala na przejechanie 11 kilometrów, ale producent obiecuje 10-minutowe jego ładowanie.

Więcej na: https://kinetikautomotive.com

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze