Kimi w Rajdzie Finlandii

Kimi Raikkonen poza wypełnianiem swoich obowiązków jako kierowca zespołu Scuderia Ferrari postanowił pojawić się w zawodach WRC. W przerwie na torach F1 wystąpił w Rajdzie Finlandii.

Kimi przed Rajdem Finlandii
fot. Ferrari

Występ Kimiego Raikkonena był dla wielu jedną z głównych atrakcji tego weekendu Rajdowych Mistrzostw Świata. Kimi przejechał podobno tylko 250 km po szutrowych drogach przed występem w fińskiej rundzie WRC. Kierowca Formuły 1 wywarł jednak bardzo dobre wrażenie. Pomimo kłopotów z silnikiem Abarth Grande Punto Fin zajmował 3. pozycję wśród samochodów Super 2000 i 15. miejsce w klasyfikacji generalnej i osiągał bardzo dobre czasy przejazdów na poszczególnych odcinkach. Niestety, w sobotę popołudniu jego samochód po uderzeniu w skałę na jednym z zakrętów wpadł do rowu i koziołkował. Auto miało za dużo uszkodzeń, aby mogło jechać dalej. Na szczęście Kimi i jego pilot Kaj Lindstrom nie doznali obrażeń.

Tommi Makinen szef zespołu powiedzial, że nie miał żadnych wątpliwości co do występu Fina. Umiejętności Mistrza Świata Formuły 1 z 2007 roku określił jako bardzo naturalne i stwierdził, że jest niewielu kierowców, którzy wsiedliby do samochodu rajdowego i jechali tak świetnie jak Raikkonen. Jedyną rzeczą, która może powodować pewne problemy to komunikacja z pilotem. Kimi nie jest do tego jeszcze poprostu przyzwyczajony. Co ważne, jazda w rajdzie sprawiała mu ogromną przyjemność.

Raikkonena chwalił też sam Sebastian Loeb. Jak stwierdził, był pod wrażeniem występu Fina a wypadek jaki był udziałem Kimiego zdaża się najlepszym kierowcom rajdowym.


 

Występ kierowcy Ferrari obserwował jego młodszy kolega z zespołu Red Bull Sebastian Vettel, który wspomniał, że ma jeszcze wiele do osiągnięcia w Formule 1 ale nie wyklucza możliwości występów
w WRC w przyszłości.

Zwycięstwo w Rajdzie Finlandii zapewnił sobie Mikko Hirvonen. To jego trzeci najwyższy stopień podium pod rząd. Sebastian Loeb zajął 2. miejsce. Mimo zapowiadanej walki z Hirvonenem Francuz musiał poddać się po uszkodzeniu opony w sobotę rano i stracie ponad 13 sekund do Fina. Na najniższym stopniu podium zameldował się pomimo kłopotów zdrowotnych Jari – Matti Latvala. W Mistrzostwach Świata prowadzi trzema punktami Hirvonen przed Loebem.

W serii Junior WRC najlepszym zawodnikiem okazał się Martin Prokop. Tym samym czeski kierowca zapewnił sobie także tytuł Mistrza Świata Juniorów 2009. Główny konkurent Czecha Michał Kościuszko ukończył Rajd Finlandii na 3. pozycji i cały sezon na 2. miejscu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze