Karolina Chojnacka

Kimi Raikkonen przejdzie na sportową emeryturę?

41-letni Kimi Raikkonen jest najstarszym i najbardziej doświadczonym kierowcą w obecnej stawce Formuły 1. Jego kontrakt z zespołem Alfa Romeo Racing Orlen wygasa po tegorocznych mistrzostwach i zespół nie ma pewności czy Fin zostanie w ich ekipie na kolejny sezon.

Występy Kimiego Raikkonena na torach Formuły 1 w sezonie 2020 nie zachwycają. 41-latek coraz częściej ustępuje wynikami swojemu partnerowi z ekipy – Antonio Giovinazziemu. Co prawda obaj kierowcy w generalnej klasyfikacji mistrzostw maja po jednym punkcie, ale jeśli chodzi o kwalifikacje to obecny stosunek wynosi 6-2 na korzyść włoskiego kierowcy.

Kontrakt Kimiego Raikkonena z zespołem Alfa Romeo Racing Orlen wygasa po tym sezonie. Szef inżynierów Alfy Romeo Xevi Pujolar, zapytany przez dziennikarzy czy Fin zostanie z ekipą na sezon 2022, odpowiedział:

Nie wiem, jakie są jego plany i nie mogę mówić w jego imieniu. Obecnie nie ma problemu z motywacją, dobrze współpracuje z zespołem, a w zeszłym tygodniu wykonał świetną robotę w wyścigu.

Dopytywany o problemy Raikkonena w kwalifikacjach, dodał:

Zmienimy kilka rzeczy, aby pomóc mu w kwalifikacjach. Mając obydwa samochody w drugiej części czasówki, jest to bardzo pomocne dla zespołu Dla nas głównym priorytetem jest pokonanie Williamsa w kwalifikacjach, aby w wyścigu wszystko potoczyło się znacznie lepiej.

Zapytany, jaki jest główny problem Raikkonena w walce o pola startowe, Pujolar odparł, że Kimi ma kłopoty z „przygotowaniem opon na szybkie okrążenie”:

Dlatego rozważamy różne pomysły dotyczące konfiguracji i sposobu, w jaki wykorzystujemy opony. W ten weekend spróbujemy porównać inne opcje.

Myślice, że to ostatni sezon Kimiego Raikkonena w Formule 1?

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze