Kierownica BMW M4 GT3 – sprawdzi się jednocześnie do samochodu wyścigowego i symulatora

BMW Motorsport jako pierwszy producent opracowało we współpracy z firmą Fanatec kierownicę stosowaną zarówno w samochodzie wyścigowym, jak i w symulatorze wyścigowym.

BMW Motorsport SIM Racing prezentuje w ramach cyfrowego wydarzenia BMW SIM Live Event trzy spektakularne światowe premiery. BMW M4 GT3, które od roku 2022 będzie nowym flagowym pojazdem BMW M Customer Racing, zadebiutowało jeszcze przed pierwszym prawdziwym wyścigiem jako prototyp na platformie simracingowej iRacing.

Kierownica BMW M4 GT3 – pierwsza jednocześnie do samochodu wyścigowego i symulatora

Kierownica BMW M4 GT3 została opracowana we współpracy z firmą Fanatec i jest pierwszą tego rodzaju kierownicą stosowaną zarówno w samochodzie wyścigowym, jak i w symulatorze. Trzecią światową nowością jest studium koncepcyjne zestawu Sim Lounge „Fusion SL”, który w prosty sposób można przekształcić z designerskiego stołu w pełnoprawny symulator wyścigowy.

Kierownica jest karbonową konstrukcją z motorsportu z podświetlanymi przyciskami i magnetycznymi dwukierunkowymi łopatkami z karbonu.

Kierownica BMW M4 GT3 – pierwsza jednocześnie do samochodu wyścigowego i symulatora

Kierowca fabryczny BMW Philipp Eng (AUT) pokazał w ramach BMW SIM Live, że hybrydowa kierownica doskonale sprawdza się w obu zadaniach. Najpierw wjechał prawdziwym BMW M4 GT3 na scenę, potem wysiadł, biorąc kierownicę ze sobą, podłączył ją do symulatora i jeździł wirtualnym odpowiednikiem swojej wyścigówki. Trwałość kierownicy w rzeczywistym użytkowaniu w wyścigach jest stale sprawdzana przez inżynierów BMW Motorsport w ramach szeroko zakrojonych testów. Kierownica będzie oferowana przez firmę Fanatec w pierwszej połowie 2021 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze