Kierowca złamał sądowy zakaz, a pasażer miał narkotyki

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który, jak się okazało, ruszył w drogę mimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. To jednak nie wszystko, co odkryli.

Funkcjonariusze ze Strzegomia zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Opla. Kierującym okazał się być 31-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego.  Mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy, co wyjaśniło sprawdzenie go w w policyjnych bazach danych. Wtedy wyszło na jaw, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

24-letni pasażer, mieszkaniec powiatu świdnickiego,  który podróżował z 31-latkiem również zwrócił na siebie uwagę stróżów prawa. Na widok policjantów mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać. Po przeszukaniu go okazało się, że posiadał przy sobie kilka porcji marihuany. W efekcie 24-latek również został zatrzymany. 

O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd  Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. Z kolei za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze