Kierowca tira popijał piwo i ignorował znaki

Nietrzeźwy mężczyzna nie zastosował się do znaku zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych i został zatrzymany do kontroli przez łódzkich inspektorów ITD.

Patrol ITD zauważył ciężarówkę na jednej z ulic Łodzi, gdzie obowiązuje zakaz wjazdu dla tego typu pojazdów. Niezastosowanie się do znaku B5 było powodem podjęcia interwencji.

Inspektorzy zatrzymali ciężarówkę i skierowali do pobliskiego punktu ważenia pojazdów, gdzie mogli bezpiecznie przeprowadzić kontrolę drogową. W trakcie wykonywania wydruku z tachografu będącego w pojeździe jeden z inspektorów poczuł od kierującego zapach alkoholu i zauważył w kabinie otwartą puszkę z piwem. Badanie trzeźwości potwierdziło obecność alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierowcę.

Na miejsce kontroli wezwano policjantów, którzy wykonali dwa badania alkomatem. Pierwszy pomiar wykazał 1,44 promila, a drugi, wykonany po kwadransie, 1,53 promila alkoholu w powietrzu wydychanym przez litewskiego szofera, co potwierdziło, że popijał on piwo w czasie jazdy.

Nietrzeźwy kierujący został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom policji. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze