Kierowca Mercedesa wyprzedza jak może. Jak nie może to też wyprzedza

Ruch drogowy nigdy nie jest idealny. Zawsze trafi się brak koordynacji między kierowcami, osoba jadąca złym pasem, albo osobnik ignorujący wszystkich innych uczestników ruchu. Pozostaje się z tym pogodzić, ale nie wszyscy to potrafią.

Autor filmu był oburzony zachowaniem kierowcy białego Mercedesa. Wyprzedzał on inne pojazdy pasem do skrętu w prawo i urządzał sobie slalom między samochodami, wciskając się nawet w nieduże miejsca. A to wszystko podczas jazdy czymś co wygląda jak droga szybkiego ruchu, a więc przy dużych prędkościach. W takich warunkach nawet drobna kolizja może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Zachowanie kierowcy Mercedesa jest oczywiście karygodne, a nagranie trafiło na policję. Ale obejrzyjcie je jeszcze raz. Dlaczego ten kierowca wyprzedza inne auta raz lewym raz prawym pasem? Ponieważ jest na tyle miejsca (poza sytuacją kiedy nie było i wyprzedzał pasem zjazdowym). Każdy kierowca na tym nagraniu jedzie „swoje”. Jedni prawym pasem, drudzy lewym, każdy swoim tempem. Pamiętajcie, że prawy pas służy do jazdy, a lewy do wyprzedzania. Jeśli na prawym jest miejsce, to zjedź, szczególnie gdy na zderzaku masz inne auto. Kierowcy uporczywie trzymający się lewego pasa „bo zaraz kogoś zaczną wyprzedzać” nie tylko ignorują przepisy. W takich sytuacjach pojawiają się czasem niecierpliwi kierujący, którzy szukają miejsca do wykonania slalomu, jak Mercedes na nagraniu. Z uwagi na przepisy, ale także własny spokój i bezpieczeństwo lepiej przepuścić kogoś takiego.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze