Kiara Fontanesi zwycięża Mistrzostwa Świata w Motocrossie Kobiet. Joanna Miller 13.

29 lipca 2014
Trzeci raz z rzędu Włoszka zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki świata w motocrossie. Jedyna Polka startująca w Mistrzostwach, Joanna Miller zajęła 13 lokatę.

Do trzech razy sztuka. Przed Grand Prix Czech Kiara Fontanesi powiedziała, że zwycięstwo w ​​2014 FIM Mistrzostwa Świata w Motocrossie Kobiet - MXW - będzie jej najsłodszym marzeniem. Rywalizacja z najlepszymi zawodniczkami świata, takimi jak Meghan Rutledge i Livią Lancelot, to rzeczywiście nie lada wyzwanie. Tymczasem Włoszka może dziś delektować się smakiem sukcesu - trzeci rok z rzędu!

Po miesiącu ciężkiej pracy i szkoleń, "Fonta" stanęła do walki w zawodach na wzgórzu Loket. Miała jedynie cztery punkty przewagi nad najgroźniejszą rywalką Rutledge.

Kiara Fontanesi

fot. Monster Energy

20-latka siegnęła już w sobotę jedną ręką po zwycięskie trofeum pewnie wygrywając pierwszy bieg, a w niedzielę walczyła z nerwami i śliskim torem, by ostatecznie zamienić się miejscami z Meghan.

"Jestem bardzo szczęśliwa, że zdobyłam tytuł, bo sezon zaczął tak źle. Po Teutschenthal [5 runda], kiedy zobaczyłam, że nadal prowadzę w mistrzostwach, wiedziałam, że muszę się piekielnie wysilić, aby dopiąć zwycięstwa. (...) Myślę, że jest to pierwszy tytuł, który naprawdę "wygrałam"."

Tegoroczne Mistrzostwa Świata Kobiet w Motocrossie FIM (WMX) były najbardziej wyrównanymi i emocjonującymi od kilku lat. Kluczem do trzeciego z rzędu zwycięstwa Kiary Fontanesi była konsekwencja. Włoszka triumfowała z pięciopunktową przewagą nad rywalkami.

Choć Loket nie jest ulubionym torem Kiary, zawodniczka ukończyła wyścig na drugim miejscu w klasyfikacji ogólnej Grand Prix Czech, po zwycięstwie w pierwszym wyścigu i trzecim miejscu w drugim. W pierwszym wyścigu prowadziła od początku do końca, jednak druga próba okazała się trudniejsza – Meghan Rutledge robiła wszystko co w jej mocy by zwyciężyć, ponieważ było to dla niej niezbędne minimum do uzyskania tytułu. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Livia Lancelot. Rozsądne, spokojne trzecie miejsce Kiary w drugim wyścigu dało jej upragnione złoto.

Kiara uplasowała się poza pierwszą trójką w tylko dwóch wyścigach z dwunastu.
Jej rekord w bieżącym 2014 roku to cztery zwycięstwa w moto, jedno zwycięstwo w Grand Prix i cztery drugie miejsca.

Jedyna Polka w MXW - Joanna Miller, zajęła wysokie 13 miejsce (na 42. sklasyfikowane zawodniczki).

Klasyfikacja generalna 2014 FIM Mistrzostw Świata w Motocrossie Kobiet - MXW

1 Kiara FONTANESI
2 Meghan Kat RUTLEDGE
3 Livia LANCELOT
4 Stephanie LAIER
5 Natalie KANE
6 Nancy VAN DE VEN
7 Larissa PAPENMEIER
8 Anne BORCHERS
9 Marianne VEENSTRA
10 Francesca NOCERA
11 Justine CHARROUX
12 Genette VÅGE
13    
Joanna MILLER

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!