Kia tworzy też pojazdy wojskowe. Właśnie zaprezentowała Light Tactical Cargo Truck dla armii Korei Południowej

Kia tworzy też pojazdy wojskowe. Właśnie zaprezentowała Light Tactical Cargo Truck dla armii Korei Południowej

23 lutego 2021
2
Kia podczas tegorocznej Międzynarodowej Wystawy Przemysłu Zbrojeniowego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich prezentuje lekki koncepcyjny pojazd taktyczny oraz podwozie do zabudowy.

Pojazd tego typu jest ważnym elementem systemu obronny każdej armii. Kia dostarcza go armii Korei Południowej od 2016 roku. Nowy, czteromiejscowy, lekki samochód ciężarowy prezentowany na targach IDEX ma odważny design i jest wyposażony w przedział do transportu żołnierzy oraz uzbrojenia. Atrakcyjny design i doskonała wszechstronność nowych pojazdów mogą przełożyć się na nowe zamówienia aut wojskowych marki Kia.

Podczas targów IDEX, oprócz koncepcyjnego Light Tactical Cargo Truck, Kia prezentuje również podwozie do zabudowy, które może służyć do budowy innego typu pojazdów opancerzonych. Układ napędowy i solidna rama dają wyobrażenie o możliwych zastosowaniach tej platformy.

Kia Light Tactical Cargo Truck
Koncepcyjny Light Tactical Cargo Truck został opracowany przez markę Kia w ścisłej współpracy z administracją rządową, która tworzy program rozwoju obrony narodowej. Modułowe podwozie pozwala oferować pojazd w wariancie standardowym oraz jako model z przedłużonym rozstawem osi, a także odmiany opancerzone i nieopancerzone, samochody do celów dowództwa taktycznego i rozpoznania terenu, pojazdy uzbrojone i wiele innych.

Wyróżniający się czteroosobową kabiną Light Tactical Cargo Truck został zaprojektowany na potrzeby sił zbrojnych i zapewnia doskonałą mobilność w trudnym terenie oraz trwałość i funkcjonalność w każdych warunkach. Samochód nieopancerzony z długim rozstawem osi może być wyposażony w zabudowę, którą można dostosować do różnych potrzeb, takich jak skrzynia ładunkowa, mobilny warsztat czy centrum łączności. Pojazd może przewieźć dziesięciu w pełni uzbrojonych żołnierzy oraz, w tylnej części, do trzech ton ładunku.


 
Kia Light Tactical Cargo Truck jest napędzany 225-konnym silnikiem wysokoprężnym, który spełnia normę Euro 5. Napęd jest przenoszony na cztery koła za pośrednictwem nowoczesnej, 8-biegowej przekładni automatycznej. Ciężarówka jest wyposażona w niezależne zawieszenie, klimatyzację, mechanizm różnicowy o ograniczonym tarciu, opony typu run-flat oraz w elektromagnetyczny system zakłócający namierzanie.

Komentarze

nowacki
24 lutego 2021 09:51
I pewnie dali na to 7 lat gwarancji.. ciekawe jak to sprawdzi się w praktyce
maziuk
24 lutego 2021 12:00
Auta dla służb już jakiś czas temu produkowała toyota, chociaż były to zwykłe auta, które przekształcono na auta do zadań specjalnych. Tutaj niby konkurencja nie jest duża, ale wiadomo jak to z nowymi pomysłami bywa