Kia Sorento przed oficjalnym debiutem. Pierwsze zdjęcia!

Na dwa tygodnie przed oficjalnym debiutem nowego Sorento podczas Salonu Samochodowego w Genewie Kia Motors opublikowała pierwsze zdjęcia dużego SUV-a czwartej generacji.

Nadwozie Sorento charakteryzuje się teraz jednocześnie ostrzejszymi liniami i gładkimi powierzchniami. Sprawia wrażenie bardziej wyrzeźbionego niż nadwozie poprzednika, które ma zaokrąglone krawędzie. Geometryczne detale, kabina przesunięta bardziej do tyłu i nowe proporcje nadwozia powodują, że Sorento prezentuje się dojrzalej. Zmieniła się również „twarz” Sorento, której głównym elementem jest nowa osłona chłodnicy w kształcie tygrysiego nosa – szersza, bardziej rozbudowana i tworząca całość razem z reflektorami. Wyposażono je w diodowe światła do jazdy dziennej w kształcie, który przywodzi na myśl skojarzenie z linią wokół oczu tygrysa.

Auto ma duży rozstaw osi i krótkie zwisy z przodu i z tyłu. Taki efekt to zasługa również długiej pokrywy silnika i przedniego słupka, który znajduje się o 30 mm dalej od przedniej osi niż w obecnym Sorento. Dzięki temu zabiegowi kabina jest przesunięta ku tyłowi nadwozia. Krawędź, którą początkuje pokrywa silnika płynnie przechodzi na przednie błotniki i dalej ciągnie się przez bok nadwozia aż do pionowych świateł z tyłu.

Debiut nowej Kia Sorento będzie miał miejsce podczas Salonu Samochodowego w Genewie, już 3 marca 2020 r.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Solidniej to już rexton wygląda, zresztą tam cała konstrukcja jest wzmacniana

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze