Kia Lotos Race, wyścigi idealne dla kobiet – najszybszych kierowców! Galeria i film

Za kilka dni rusza ogólnopolski konkurs, mający na celu wyszukanie młodych talentów kierownicy.  Projekt  da szansę tysiącom pasjonatów sportów motorowych, także uzdolnionym zawodniczkom, na znalezienie swojej drogi do kariery za kierownicą wyścigowego samochodu. Motocaina jest partnerem zawodów!

Oficjalny plakat Kia Lotos Race 2011
fot. Kia

Pod okiem profesjonalistów, z Tomaszem Kucharem na czele, Kia Motors Polska wyszkoli najlepszych, a następnie wybierze zwycięzcę, lub zwyciężczynię, która otrzyma kluczyki do Kia Picanto przygotowanego do startów w markowym Pucharze Kia w roku 2012.

Geneza pomysłu i wsparcia dla kobiet
Kia Motors Polska  wspierała już wcześniej rozwój sportu samochodowego, organizując dwa wyścigowe puchary serialu Kia Lotos Cup (Picanto i Ceed) , które na przestrzeni pięciu lat wypromowały kilku młodych, zdolnych kierowców i dały szansę spróbowania swoich sił uzdolnionym zawodniczkom: m.in. Magdalenie Wilk, Aleksandrze Furgał, Monice Luberadzkiej (nie miała prawa jazdy startując w swoim pierwszym wyścigu), czy Klaudii Podkalickiej. Wszystkie zawodniczki do dziś biorą udział w różnych dyscyplinach sportu motorowego, od wyścigów, przez rajdy, aż po offroad.

W ubiegłym roku, podczas ostatniego sezonu markowych zmagań uczestników Kia Lotos Cup na krajowych i europejskich torach, organizator zapowiedział, że już w 2012 r. ponownie wystartuje puchar Kia. Młodzi kierowcy znów będą mogli wejść w świat wyścigów, tym razem zasiadając za kierownicami najnowszych Picanto. Aby przygotować młodych adeptów do kolejnego sezonu profesjonalnych zawodów, stworzono projekt Kia Lotos Race, którego celem jest wyłowienie talentu wyścigowego wśród amatorów kierownicy oraz umożliwienie najlepszemu startu w pucharze            Kia Picanto 2012.

Walka toczy się o nowe Kia Picanto w specyfikacji pucharowej.
fot. Kia

Warunki uczestnictwa
Jedynymi warunkami uczestnictwa w projekcie jest wiek od 16 do 25 lat i chęć zmierzenia swych sił w konfrontacji z najlepszymi za kierownicami nowych Kia Picanto. Aby jednak sięgnąć po wymarzoną nagrodę – opłacony sezon startów w 2012 roku – trzeba wygrać swój pierwszy w karierze i być może najtrudniejszy wyścig Kia Lotos Race w 2011 roku.

Rywalizacja rozpoczyna się 8 kwietnia na stronach internetowych, gdzie chętni do uczestnictwa w projekcie rejestrują się pod adresem www.kialotosrace.pl i sprawdzają swoje podstawowe umiejętności oraz wiedzę na temat sportów motorowych. Przygotowano dla nich zadania językowe związane ze światem wyścigów, pytania dotyczące wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz testy. Następnie przychodzi czas na zajęcia praktyczne za kierownicami gokartów. W rolę egzaminatorki wcieli się uczestniczka Kia Picanto Cup, Klaudia Podkalicka – kierowca wyścigowy.

Spełniasz warunki? Popisz się umiejętnościami kartingowymi!
Po przejściu „egzaminów wstępnych” jeszcze przed ekranem komputera, kolejnym etapem jest wykazanie się za kierownicą karta. Jeśli adept/-ka okaże się szybki/-ka prowadząc gokart na jednym z 21 wyselekcjonowanych torów w kraju, ma szansę awansować do finału, w którego sześciu odsłonach łącznie wystartuje ponad 200 zawodników. Przykładowa zawodniczka będzie musiała zmierzyć się w bezpośredniej konfrontacji ze swoimi rywalami, uczestnicząc w profesjonalnie przygotowanym wyścigu kartingowym. Zdobywczyni podium z każdego z regionalnych finałów wejdzie do elitarnego grona uczestników wyścigowej szkoły Kia Lotos Race 2011, gdzie trafi w ręce szkoleniowców Tomasza Kuchara, którzy zajmą się edukacją związaną przede wszystkim z samochodowymi wyścigami, ale nie wyłącznie.

W Rallylandzie przejdziesz szkolenie ABJ Tomka Kuchara.
fot. Kia

Zmagania w Rallylandzie i upragniona nagroda
Areną poczynań finalistów projektu będzie ośrodek szkoleniowy Rallyland, gdzie będą mogli poznać teorię i praktykę wyścigów samochodowych, ale także sprawdzić swoją kondycję fizyczną, wziąć udział w szkoleniach medialnych, psychologicznych i dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego. Najlepszego zawodniczka/-ę wyłoni jury; nagrodą jest nowa Kia Picanto w pełni przygotowana do startu w przyszłorocznym pucharze marki.

Strategicznym partnerem Kia w tym projekcie jest Lotos Oil, a swoje partnerstwo potwierdziły również Santander Consumer Bank i PZU. Gokarty dla uczestników regionalnych finałów dostarczy Caroli Kart. Cały projekt wspiera Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Tomasz Kuchar – dyrektor sportowy KLR
fot. Kia

Tomasz Kuchar – kierowca rajdowy, dyrektor sportowy Kia Lotos Race
– Jestem wręcz „wniebowzięty” móc uczestniczyć w projekcie Kia Lotos Race 2011! Motorsport, niezależnie czy to rajdy, czy też wyścigi, jest jednym z najbardziej emocjonujących sportów na naszej planecie, a jedność człowieka i maszyny popychanych do granic swoich możliwości zawsze były i będą wszystkich ekscytowały. Ten elitarny sport jest jednak bardzo kosztowny i młodym adeptom jest bardzo trudno zrobić pierwszy krok. Na pewno na całym świecie jest ogromna ilość niesamowicie utalentowanych młodych ludzi, którzy nigdy, gdyby nie takie projekty jak KIA LOTOS RACE 2011, nie dostaliby swojej szansy. Każdy z nas ma swoje marzenia, te większe, te mniejsze, czasami mniej lub bardziej realne. Piosenkarzem lub tancerzem zostać może każdy, profesjonalnym kierowcą także –  ale dopiero od dziś  – dzięki właśnie temu przedsięwzięciu!  Jeszcze bardziej miło mi, że szkolenia finalistów odbędą się w ośrodku Rallyland, gdzie na ponad 200 hektarach można w sposób bardzo kontrolowany, bezpieczny, pod okiem profesjonalnych instruktorów, dochodzić do swoich limitów, a nawet je przekraczać bez żadnych konsekwencji zdrowotno-blacharskich”.

Więcej o partnerstwie Motocaina.pl w Kia Lotos Race już niebawem!

Więcej na stronach www.kialotosrace.pl oraz na profilu na Facebook 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze