Kia Lotos Race nabiera rozpędu!

Spośród 170 tysięcy osób, które poznały Kia Lotos Race wirtualnie, prawie 12 tysięcy z nich zarejestrowało się w systemie projektu, a ponad 1200 postanowiło realnie zawalczyć o główną nagrodę - wyścigówkę Kia Picanto i udział w przyszłorocznym pucharze marki.

Klaudia Podkalicka, egzaminowała uczestniczki, z których kilku szczęśliwców, trafi do „szkoły przetrwania” Tomasza Kuchara.
fot. KIA

8 kwietnia oficjalnie rozpoczął się projekt Kia Lotos Race 2011, mający na celu wyszukanie talentów kierownicy wśród rzeszy amatorskich miłośników sportów motorowych. Patronem imprezy jest oczywiście Motocaina.pl.

Wszyscy chętni, mający więcej niż 16 lat i mniej niż 25, mieli szansę zaprezentowania swych umiejętności i wiedzy w wirtualnych testach na stronie www.kialotosrace.pl oraz za kierownicami gokartów, na ponad 20 torach na terenie całego kraju.

Wstępny etap, z  którego grona wyłoniona została grupa najszybszych zawodników został zakończony 12 czerwca. Wybrańcy wezmą teraz udział w jednym z sześciu półfinałowych wyścigów kartingowych. Końcowym etapem dla uczestników projektu KLR 2011 będą finałowe zmagania i nauka w ośrodku szkolenia kierowców „Rallyland” Tomasza Kuchara. 

Pierwszy etap Kia Lotos Race spotkał się z dużym zainteresowaniem młodych ludzi, którzy nie tylko marzyli o byciu kierowcą wyścigowym, ale także realnie myśleli o rozpoczęciu kariery w samochodowych wyścigach. Zarówno uczestnicy konkursu, jak i organizatorzy podkreślają wielką wagę tego typu imprezy. Dzięki takim inicjatywom, młodzi pasjonaci sportów motorowych mają możliwość dla osób, wkorczyć  w świat profesjonalistów.

W Motocaina.pl powstała specjalna sekcja poświęcona tematyce projektu Kia Lotos Raceczytaj tutaj.

Ponad 1200 osób, które wybrało się na kartingowe tory, by zainwestować w swoją karierę i spróbować sił w KLR 2011, jest dowodem na ogromny potencjał chętnych na karierę w sporcie motorowym.

Kolejnym sprawdzianem stojącym przed nimi będzie udział w bezpośredniej rywalizacji na jednym z sześciu półfinałowych torów projektu. Tu czekają na nich profesjonalne zawody kartingowe, podczas których zmierzą się za kierownicami identycznych wózków szwedzkiej firmy Caroli Kart, będącej partnerem projektu KLR 2011. Stosowne kombinezony przygotowała dla półfinalistów holenderska firma Arroxx.

Kia Motors Polska realizuje ten bezprecedensowy projekt wraz ze strategicznym partnerem – firmą LOTOS Oil, oraz we współpracy z PZU i Santander Consumer Bank. Kia Lotos Race w kwestiach bezpieczeństwa ruchu drogowego, popularyzacji kultury na drodze i kształcenia odpowiedzialnych kierowców ma pełne wsparcie Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze