KERS w samochodach osobowych?

Jeszcze do niedawna hasło „KERS" kojarzyło nam się jedynie z F1 już wkrótce za sprawą VOLVO wszystko może się zmienić! Ten szwedzki producent, pracuję nad wprowadzeniem tego systemu do samochodów osobowych.

Czy zastosowanie KERS w samochodach, pozwoli nam, choć przez chwilę poczuć się jak Alonso, albo Vettel?
fot. Volvo

A czym jest to magiczne KERS? Jest to kinetyczny system odzyskujący energię, którą akumuluję poprzez odzyskiwanie utraconej energii w trakcie hamowania.

Po wydaniu 1 milion dolarów przekazanych przez Szwedzką Agencję Energii, VOLVO podkreśla, iż pracuję nad nowej generacji system odzyskiwania kinetycznej energii. Pierwsze samochody z zamontowanym układem, będą testowane już jesienią tego roku, a produkcja aut ma ruszyć rok później. A co się kryje za tak rewolucyjnym systemem w VOLVO?

Wykorzystanie koła zamachowego, gdy kierowca zatrzyma samochód poprzez hamowanie i po chwili znowu zacznie się poruszać, koło zamachowe wyśle przechwyconą energię na tylnią oś za pomocą specjalnego transmitera. Jak podkreśla producent samochodów w połączeniu z systemem star/stop, silnik spalinowy może wygenerować dodatkowe 80KM i jednocześnie zmniejszyć zużycie paliwa o 20%.

Derek Crabb V-ce Prezes działu Powertrain Engineering Volvo zaznacza, że z nowym systemem czterocylindrowy silnik, będzie przyspieszał niczym sześciocylindrowe jednostki.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze