Edyta Klim

Ken i Carol Duval – 20 lat w motocyklowej podróży

Carol i Ken Duval od 20 lat są w podróży na jednym motocyklu i twierdzą, że właśnie dzięki temu wiecznie pozostają młodzi!

Podróżowanie to wspólna pasja Kena i Carol, choć przeżywają wszystko z innej perspektywy. Ken prowadzi motocykl, a Carol robi zdjęcia, planuje trasy i punkty, które warto odwiedzić.

– Podróże, zwłaszcza motocyklowe, są dobre dla umysłu i sprawiają, że zawsze jesteśmy młodzi. Stajemy się bardziej tolerancyjni wobec ludzi i ich kultury. Mimo, że media pokazują zło tego świata, to my podróżując, widzimy jego dobro – ludzi, którzy chętnie pomogą i podzielą się, choć niewiele mają – mówi Ken.

Carol i Ken ozmawiają ze sobą podczas jazdy przez interkom i choć czasem zdarzają się między nimi różnice zdań, to po prostu próbują się dogadać i jechać dalej. Mają spory dystans do problemów i duże poczucie humoru.

Mimo, że mają wiele bogatych wspomnień – to zostawiają je dla siebie i niewiele można się o nich dowiedzieć. Nie kręcą filmików i nie korzystają z GPS (jedynie z nawigacji). Twierdzą, że nie napiszą książki, ani nie będą prowadzić strony, choć od niedawna mają profil na facebooku, skąd możemy się dowiedzieć, że Ken właśnie przeszedł operację w szpitalu. 

 

Finansowo wspierają ich przyjaciele, kilka firm, a przede wszystkim napotkani po drodze ludzie, którzy oferują im nocleg czy posiłek. Najbardziej lubią Amerykę Południową, za jej różnorodność zabytków, pór roku, terenu i ludzi. Często język bywa barierą, ale pozytywne nastawienie pokonuje tą przeszkodę.

Strona motocyklowej pary: https://www.facebook.com/Life-On-A-Bike-291982764336402/

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze