Kawasaki Vulcan S 2015 – cruiser dla każdego. Galeria

Na amerykańskich targach AIMExpo Kawasaki zaprezentowało nowy model - Vulcan S, który europejską premierę będzie miał już wkrótce na listopadowych targach EICMA w Mediolanie.

Nowy motocykl to Kawasaki Vulcan S, miejski kompaktowy cruiser, który ma być przyjazny dla początkujących kierowców i dostępny dla każdego (także cenowo). Czy już jesteście zaciekawieni?

Bogata galeria zdjęć Kawasaki Vulcan S tutaj.

Kawasaki Vulcan S
fot. Kawasaki

Kawasaki Vulcan S ma być motocyklem miejskim o nisko umieszczonej i wąsko wykrojonej kanapie (siedzisko na wysokości 70 centymetrów). Jego sercem będzie znany z modeli ER6 i Versys dwucylindrowy rzędowy silnik o pojemności 649 cm³. Na potrzeby Vulcana zmodernizowana została dynamika jednostki. Motocykl ma teraz reagować płynnie i spokojnie na niższych obrotach, a pełnię mocy silnika zyskać w wyższych partiach. Taka charakterystyka ma sprawiać, że nawet niedoświadczony kierowca z łatwością opanuje maszynę. Początkujący adepci dwóch kółek mają docniać też system ABS (opcjonalny) i wydajne według producenta hamulce (tarcza 300 mm z przodu i 250 mm z tyłu).

Nasze testy motocykli i skuterów Kawasaki:
– Kawasaki J300 tutaj
– Kawasaki AX 125 Athlete tutaj
– Kawasaki KLX 125 tutaj
– Kawasaki KLE 650 Versys tutaj.

 

Kawasaki Vulcan S – przyjazny motocyklistkom.
fot. Kawasaki

Sylwetka Kawasaki Vulcan S jest wąska, a to dzięki konstrukcji tylnego zawieszenia, która umożliwiła poprowadzenie wydechu bezpośrednio pod silnikiem. Tylny amortyzator o długim skoku ma siedmiostopniowe możliwości regulacji, co może pomóc z kolei w dbałości o komfort jazdy. Nowe Kawasaki oferuje też możliwość dostosowania pozycji dla kierowców o dowolnym wzroście, za sprawą trzech możliwych sposobów zamontowania podnóżków.

Do całokształtu nowego modelu Kawasaki projektanci dołożyli nawiązujący do klasyki, lecz nowoczesny wygląd: ciekawe, pięcioramienne odlewane obręcze, nietypowy reflektor, analogowy obrotomierz oraz pełen ważnych informacji ekran LCD (wyświetlana jest aktualna prędkość, bieg, poziom paliwa, zegar, przebieg, średnie zużycie paliwa). Producent obiecuje, że jego cena będzie równie przystępna jak sposób prowadzenia (ceny podane w USA to 6999 dolarów za wersję bez ABS, a 7399 dolarów z ABS).

Kawasaki Vulcan S
fot. Kawasaki

Kawsaki Vulcan S może stać się rynkowym przebojem. Pozostaje niecierpliwie czekać na wystawę EICMA i na więcej informacji o europejskiej wersji (i cenie) tego modelu.

Podsumowując, nowy Vulcan S ma być niski, wąski i poręczny – to brzmi jak marzenie wielu pań o niewielkim wzroście. Na razie – w oczekiwaniu na polską premierę nowego motocykla – możemy jedynie obejrzeć reklamę nawiązująca do miejskiego charakteru nowego modelu.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

ale bym rrznoł motowydech

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze