Karolina Chojnacka

Kawasaki Ninja H2 SX i Kawasaki Versys 650 na rok 2022: dane techniczne i zmiany po modernizacji

Kawasaki Ninja H2 SX i Kawasaki Versys 650 na rok 2022 właśnie zostały zaprezentowany na targach EICMA 2021. Co się zmienia?

Kawasaki Ninja H2 SX

Model Ninja H2 SX to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie motocykli, który w 2022 roku będzie dostępny w ofercie marki. Kawasaki Ninja H2 SX (SE) na rok 2022 otrzymuje sporo udogodnień oraz aktywne systemy wspomagające. Jest to pierwszy japoński motocykl, który fabrycznie posiada dwa radary ARAS od Bosch.

Kawasaki Ninja H2 SX
Kawasaki Ninja H2 SX, fot. materiały prasowe / Kawasaki

Model Ninja H2 SX, tak jak flagowa wersja SE z elektronicznie sterowanym zawieszeniem marki Showa oraz technologią Skyhook, zostały wyposażone w system ostrzegania o potencjalnej kolizji Forward Collision Warning (dzięki trzem osobnym trybom, którymi można regulować ustawienia odległości, system FCW wizualnie sygnalizuje za pomocą diod na zegarach zbliżanie się do pojazdu z przodu), adaptacyjny tempomat Adaptive Cruise Control (ACC) z trzema różnymi trybami ustawienia odległości, oraz czujnik martwego pola Blind Spot Detection (BSD).

Ninja H2 SX będzie napędzany silnikiem z doładowaniem mechanicznym (Supercharger), który od lat jest wykorzystywany w wybranych modelach Kawasaki. Dodatkowo motocykl będzie wyposażony w liczne udogodnienia w postaci takich systemów jak doświetlanie zakrętów, wielostopniowa kontrola trakcji, zintegrowane tryby jazdy, quick-shifter jako standard, procedura startu czy system hamowania silnikiem.

Kawasaki Versys 650

W Kawasaki Versys 650 silnik pozostał niezmieniony, a skoncentrowano się przede wszystkim na zwiększeniu funkcjonalności motocykla.

Kawasaki Versys 650
Kawasaki Versys 650, fot. materiały prasowe / Kawasaki

W Kawasaki Versysie 650 na rok 2022 zastosowano nową owiewkę czołową, szybę z 4-stopniową regulacją, reflektory i kierunkowskazy wykonane w technologii LED. Pojemność zbiornika paliwa wzrosła do 21 litrów, a nowy wyświetlacz TFT będzie można połączyć z telefonem komórkowym.

W ofercie wyposażenia dodatkowego, w zależności od wersji (a dostępne będą trzy: Tourer, Grand Tourer i Tourer Plus) znajdą się między innymi kufry boczne i centralny, różnej wysokości szyby czy bardziej miękkie siedzenia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze