Katherine Grainger w Akademii Sportu Jaguara

Czterokrotna medalistka olimpijska, wioślarka Katherine Granger, została właśnie mianowana ambasadorem Akademii Sportu Jaguara.

Sygnowana przez Jaguara Akademia Sportu to program nadzorowany przez ekspertów, którego celem jest wyszukiwanie i szkolenie najbardziej obiecujących młodych adeptów różnych dyscyplin. Młodzi sportowcy mają szansę na otrzymanie pokaźnego stypendium i realne wsparcie prawdziwych mistrzów, którzy obserwują ich zmagania podczas cyklicznej serii tzw. „Talent Days”. Aby uczcić nominację Katherine Grainger, pierwszy „Talent Day” odbył się w Londynie, gdzie młodzi wioślarze ścigali się na Dorney Lake – tam, gdzie Katherine zdobyła złoty medal zeszłego lata. Szczególne uznanie mistrzyni zyskali sobie Jess Leyden z Yorkshire i Matthew Benstead z Middlesex.

Katherine Grainger i wschodzące gwiazdy wioślarstwa
fot. Jaguar
fot. Jaguar

Katherine Grainger jest z pewnością wzorem godnym naśladowania: zdobyła w sumie cztery medale olimpijskie i sześciokrotnie została mistrzynią świata.

Najnowsze

Pagani Huayra w obsadzie „Transformers 4”

Miałyście może cichą, nieśmiałą nadzieję, że „Transformers 4” jednak nie powstanie? Nic z tego. Michael Bay twardo kontynuuje swoją coraz bardziej komediową serię i co jakiś czas zdradza, jakie marki samochodów zobaczymy na ekranie.

Film nie ma jeszcze wybranego tytułu (wbrew krążącym po sieci plotkom, które Bay stanowczo zdementował na swojej oficjalnej stronie), ale ma już bohaterów na czterech kołach. Wiemy, że wśród nich znajdzie się Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse, Lamborghini Aventador LP 700-4 i nowiutkie Corvette Stingray 2014. Wedle najnowszych informacji, do tej grupy dołączy Pagani Huayra (zdaniem Jeremy’ego Clarksona, samochód o wyjątkowo kiepskiej nazwie).

Pagani Huayra – najnowszy członek szczęśliwej rodziny Transformers
fot. materiały promocyjne

I to raczej nie koniec – wygląda na to, że Bay przyjął taktykę cykania kolejnymi markami, aby trzymać fanów w maksymalnym napięciu i tym samym rozpoczął już kampanię promocyjną filmu, o którym prawie zupełnie nic nie wiadomo. Premiera jest zapowiadana na lato 2014.

Najnowsze

Ostrzeganie światłami według Forda

Ford opracował prototypowy system świateł, który może zasygnalizować kierowcom z tyłu o tłoku na drodze. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa i zmniejszenie liczby wypadków.

Usprawniony system świateł jest wyposażony w bezprzewodowy transmiter, który aktywuje sygnał na desce rozdzielczej nadjeżdżających pojazdów, ostrzegając o zagęszczeniu ruchu i konieczności zdjęcia nogi z pedału gazu. System ma być szczególnie przydatny podczas kiepskiej pogody, ograniczonej widoczności bądź na krętych trasach, gdzie sytuacji na drodze nie da się dostrzec gołym okiem z wyprzedzeniem.

fot. Ford

Nic jeszcze nie wiadomo o planach marki względem instalowania tegoż systemu w nadchodzących modelach Forda.

Najnowsze

Kulturalna stacja Mercedes na warszawskim Powiślu

W połowie lipca Mercedes-Benz wprowadzi się na okres wakacji na Powiśle. Niedaleko klubu Warszawa Powiśle powstanie stacja Mercedes - nowe miejsce spotkań dla miłośników sztuki, muzyki, filmu, motoryzacji oraz relaksu i ciekawego spędzania czasu w mieście.

Stacja Mercedes to nowa forma promocji marki w przestrzeni miejskiej. W jego powstanie zaangażowali się muzycy, designerzy, artyści i architekci.

Twórcami obiektu, który rozgości się na Powiślu od połowy lipca do początku października, jest warszawska pracownia projektowa WWAA, czyli Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa wraz z zespołem. Są oni autorami m.in. Pawilonu Polskiego na EXPO 2010 w Szanghaju (2007) i Służewskiego Domu Kultury w Warszawie (wspólnie z pracownią 137kilo, 2008). Forma Stacji Mercedes nawiązuje do kontekstu miejsca, w którym jeszcze do niedawna stały zaniedbane garaże z szarej cegły. Punktem wyjścia dla zaproponowanej funkcji stały się poszukiwania odpowiedzi na pytanie: „Gdzie mieszkają samochody?”.

Wizualizacja Stacji Mercedes
fot. Mercedes

„Samochody żyją na ulicy, odpoczywają w garażu, natomiast w salonie – trochę się chyba nudzą, zwłaszcza latem, gdy życie w mieście toczy się na placach i w parkach. W tym roku szczególnie dobrze widać, że Warszawa wreszcie wyszła z domu” – o koncepcji projektu opowiada Natalia Paszkowska.

„Dlatego planując obiekt stacji Mercedes postanowiliśmy zaparkować auto na powrót w otwartym osiedlowym garażu, tym samym zapraszając pobliskich mieszkańców do korzystania z pięknego parku Marszałka Rydza-Śmigłego. Jest to także próba refleksji na temat obiektów, która znikają, często niezarejestrowane – architektury mniej lub bardziej tymczasowej. Szczerze mówiąc nie wierzyliśmy, że nasz alternatywny pomysł spodoba się ludziom z Mercedesa” – dodaje.

W stacji Mercedes przez całe lato będzie się działo. Dużo kultury i sztuki, warsztaty dla dzieci, coś dla rodziców, dla cyklistów, dla miłośników dobrej kawy, nowoczesnego designu  i dobrej muzyki. Będzie też można m.in. odbyć niezobowiązującą jazdę testową – Mercedesem, smartem albo e-bikiem…

Na działkę wjeżdżają już pierwsze maszyny.

Najnowsze

Czy dbasz o swój samochód?

Jeszcze jedno badanie z Wielkiej Brytanii i znów niepokojące wieści. Wedle danych Trust My Garage, ogromny procent kobiet zaniedbuje dokonywania przeglądu swojego samochodu.

Trust My Garage przeprowadziło ankietę wśród 100 zmotoryzowanych respondentek.

Badanie miało na celu stwierdzenie, w jaki sposób kobiety dbają o swoje auta. Okazuje się, że 67% pań w ogóle nie zagląda pod maskę. Ponad połowa regularnie zapomina o wymianie płynu hamulcowego i kontroli poziomu oleju. Dwie na trzy pytanych pań nie troszczy się również o wyrównywanie poziomu płynu chłodniczego. Zaledwie 4% badanych stwierdziło, że wszystkie te czynniki sprawdzają regularnie.

fot. materiały prasowe

Kontrola płynów w samochodzie jest szczególnie istotna przed dłuższą podróżą, jeżeli chcemy uniknąć przykrych niespodzianek – jak przegrzanie silnika lub jego uszkodzenie z powodu niewystarczającej ilości oleju. Jeżeli chodzi o płyn hamulcowy, powinien być jasny, złotawy bądź słomkowy. Kiedy zaczyna wyraźnie ciemnieć, czas na wymianę.

Najnowsze